Materiał Partnera Jak działa pomoc drogowa przy wypadkach samochodowych?

Jak działa pomoc drogowa przy wypadkach samochodowych?

Wszelkiego rodzaju kolizje i wypadki, które prowadzą do uszkodzenia i unieruchomienia pojazdu lub pojazdów, powinny zostać zgłoszone nie tylko na policję, ale również do sprawdzonej pomocy drogowej. Firmy świadczące tego typu usługi są bowiem w stanie zająć się kompleksowo zniszczonymi samochodami osobowymi, autobusami czy nawet ciągnikami siodłowymi z naczepą. Jak wygląda taka pomoc?

Wyciąganie pojazdów z rowów i nie tylko

Drogi krajowe bardzo często przecinają tereny zielone. Wypadki na takich trasach kończą się nierzadko wjazdem pojazdu do rowu czy na nieutwardzone pobocze, skąd trudno jest uszkodzonym autem wyjechać z powrotem na drogę. W takiej sytuacji przydaje się usługa wyciągania pojazdów przez pomoc drogową. Co ciekawe, dotyczy to również ciężkich ciągników siodłowych z naczepami. Jeżeli zostały one zaklinowane we wspomnianym rowie czy np. w barierkach oddzielających pasy drogi, specjalistyczna autolaweta poradzi sobie z ich wyciągnięciem bez dokonywania większych zniszczeń.

Takie działania umożliwiają odstawienie uszkodzonych, powypadkowych pojazdów do warsztatu. Auto-Holl Pomoc Drogowa 24h jest w stanie zapewnić wsparcie zarówno dla kierowców samochodów osobowych, jak i wspomnianych już ciągników siodłowych, ciężarówek czy nawet autobusów. Wyciąganie z trudno dostępnych miejsc nie jest jednak jedyną usługą świadczoną przez pomoc drogową przy wypadkach samochodowych. Czym jeszcze zajmują się fachowcy z takich firm?

Jak wygląda holowanie uszkodzonego pojazdu?

W wyniku zdarzenia drogowego pojazd może ulec nawet całkowitemu zniszczeniu. Spore uszkodzenia uniemożliwiające dalsze poruszanie się samochodem wymagają przewiezienia go na autolawecie do warsztatu lub innego miejsca wskazanego przez właściciela pojazdu. Oprócz takiego transportu dobra pomoc drogowa będzie w stanie zaoferować również holowanie, jeśli pozwoli na to stan powypadkowego auta. Podłącza się je do lawety, a następnie podnosi i tym samym unieruchamia oś napędową.

Jeżeli takie holowanie pojazdów nie jest możliwe ze względu na występujące uszkodzenia, wrak jest transportowany na lawecie. Wzywając pomoc drogową do wypadku, dobrze jest sprawdzić czy konkretna firma dysponuje nowoczesnym sprzętem z solidną wyciągarką hydrauliczną. Ważne jest też, by laweta była przystosowana do holowania konkretnego rodzaju pojazdu. Wypadkom ulegają bowiem nie tylko auta osobowe, ale także motocykle, samochody ciężarowe, maszyny budowlane i rolnicze, autobusy czy ciągniki siodłowe w zestawach z naczepami. Ważne jest też, by pomoc drogowa działała całodobowo i mogła zapewnić nam wsparcie nawet w najmniej oczekiwanym przez nas momencie.

Opracowanie:

Podziel się