Artykuł sponsorowany Jak dobrze wybrać myjnię samochodową? Poradnik

Jak dobrze wybrać myjnię samochodową? Poradnik

Własna myjnia samochodowa to doskonały pomysł na biznes, który - pod warunkiem dobrej lokalizacji - właściwie nie ma prawa nie wypalić. Według danych Stowarzyszenia Europejskich Producentów Samochodów na każdych 10 mieszkańców Polski przypada aż 6 samochodów! Oznacza to, że zapotrzebowanie na myjnie samochodowe jest bardzo duże.

Decyzja o rozkręceniu tego typu działalności musi być oczywiście rozważna. Przede wszystkim musimy zbadać nasycenie taką usługą okolicy, w której chcemy otworzyć swoją myjnię – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy GreenSteam. Jeżeli myjni jest naprawdę dużo, warto zastanowić się albo nad inną lokalizacją, albo wprowadzeniem rozwiązań niedostępnych w działających już punktach. Takim nowoczesnym pomysłem może być np. udostępnienie klientom odkurzaczy parowych do prania tapicerek i czyszczenia wnętrza pojazdu.

Myjnia bezdotykowa

Samoobsługowe myjnie bezdotykowe cieszą się obecnie największą popularnością wśród właścicieli aut. Uważa się, że stanowią najbezpieczniejszy sposób czyszczenia karoserii. Dla właściciela myjni zaletą jest również fakt, że nie ma konieczności zatrudniania pracownika na stałe. Nawet opłata za usługę przyjmowana jest przez automat - klient uruchamia maszynę przez wrzucenie monety. Tego typu myjnie zarabiają na siebie przez całą dobę, wymagając od właściciela minimum zaangażowania.

Myjnia automatyczna

W kraju wciąż funkcjonuje wiele myjni tego rodzaju, jednak ich popularność spada. W tego typu myjniach samochód czyszczony jest za pomocą wielkich szczotek, przesuwających się wzdłuż niego pod specjalną wiatą. Niestety, takie mycie nie należy do najdokładniejszych, a co najgorsze, szczotki mogą uszkodzić lakier. Choć usługa jest wygodniejsza z punktu widzenia kierowcy, zwykle górę bierze troska o auto i stąd spadek zainteresowania automatycznymi myjniami tunelowymi.

Myjnia parowa

Myjnie parowe to nowe rozwiązanie na naszym rynku, jednak są najbardziej obiecującym pomysłem na biznes. Dla właściciela auta czyszczenie parowe oznacza jeszcze większe bezpieczeństwo i dokładność. Sucha para dociera w najgłębsze zakamarki samochodu, a wysokie ciśnienie skutecznie wymywa z nich bród. Dla inwestora z kolei instalacja myjni parowej oznacza pominięcie skomplikowanych formalności wodno-kanalizacyjnych, które towarzyszą zakładaniu obu wymienionych wcześniej myjni – mówi specjalista z przedsiębiorstwa GreenSteam.

Odkurzacze parowe self-service, czyli twój as w rękawie

Jak wspomnieliśmy we wstępie, dobrym pomysłem na zwiększenie konkurencyjności myjni jest zaoferowanie klientom nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań. A do takich niewątpliwie należy maszyna parowa do prania i dezynfekcji tapicerki.

Urządzenie pozwala właścicielowi auta samodzielnie, szybko i niedrogo usunąć nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia z obić siedzeń. Prosta obsługa, wygoda oraz świetne rezultaty prania parowego sprawiają, że urządzenia te stają się hitem na wszystkich stacjach, które zdecydowały się na tę inwestycję.

Inną ciekawą innowacją, która jest możliwa właśnie dzięki rezygnacji z mycia wodą, jest opcja prowadzenia parowej myjni mobilnej. Właściciel myjni mobilnej może świadczyć swoje usługi w dowolnym miejscu, a dojazd do klienta jest niewątpliwie bardzo konkurencyjną propozycją.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas