Materiał Partnera Jak bardzo można zwiększyć osiągi auta przy pomocy chip tuningu?

Jak bardzo można zwiększyć osiągi auta przy pomocy chip tuningu?

Kupując samochód, jedną z głównych kwestii, na którą zwraca się uwagę, są jego osiągi. Wiele osób za lepszy uznaje wybór pojazdu ze słabszą jednostką napędową.  Jest to często mniejsze zużycie paliwa, a tym samym niższe koszty związane z utrzymaniem auta. Na tym jednak te zalety się kończą. Z biegiem czasu okazuje się, że mocniejszy samochód byłby lepszym wyborem. Co w takiej sytuacji? Przekonaj się, czy można naprawić swój błąd.

Popraw osiągi swojego samochodu

Zwiększenie osiągów pojazdu możliwe jest do uzyskania poprzez zastosowanie jednego z dwóch sposobów. Kierowca może wybrać pomiędzy tuningiem:

  • mechanicznym,

  • elektronicznym.

Tuning mechaniczny wiąże się z koniecznością dużych inwestycji oraz modyfikacji całego samochodu. Rozwiązaniem znacznie tańszym jest zastosowanie tuningu elektronicznego, tak zwanego chip tuningu. Jak zaznaczają specjaliści z zakresu modyfikowania mocy pojazdów, w tym Premium Car Coding, zmiany, które wykonuje się z pomocą chipa, są nie tylko mniejszym wydatkiem, ale co najważniejsze bywają skuteczniejsze.

Jakie silniki osiągają najlepszy przyrost mocy?

Decydując się na tuning elektroniczny, warto mieć na uwadze parametry pojazdu. Niektóre jednostki napędowe są znacznie bardziej podatne na modyfikacje chipem w porównaniu do innych. Metoda ta jest najskuteczniejsza w przypadku silników turbo – zarówno w wersji benzynowej, jak i diesel. Jednostki tego typu po zastosowaniu chip tuningu osiągają wzrost mocy o około 20-30% oraz momentu obrotowego nawet do 20%. Nie są to oczywiście górne granice możliwości. Warto jednak pamiętać, że znaczne zwiększenie wspomnianych parametrów przekłada się na szybsze zużycie pojazdu. Kwestia ta nie dotyczy wyłącznie samego silnika, który pracuje pod większym obciążeniem, ale również innych elementów, w tym:

  • układu napędowego,

  • sprzęgła,

  • skrzyni biegów.

Czy chip tuning sprawdzi się w silnikach wolnossących?

Modyfikacja silnika z wykorzystaniem chip tuningu w celu zwiększenia jego osiągów jest możliwa do wykonania również w jednostkach wolnossących. Silniki, w których nie zostały zamontowane fabrycznie takie dodatki jak turbosprężarka czy kompresor, bardzo często mają ukryty przez ich producenta margines osiągów. W praktyce oznacza to, że dzięki zastosowaniu odpowiedniego chipa możliwe jest uzyskanie nawet do 10% lepszych osiągów.

Właściciele pojazdów, którzy chcieliby stosunkowo niskim kosztem zwiększyć ich osiągi, zdecydowanie powinni rozważyć właśnie na tego typu rozwiązanie. To coraz popularniejsza opcja w różnych samochodach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas