Materiał Partnera Gdzie legalnie przeprowadzić kasację auta?

Gdzie legalnie przeprowadzić kasację auta?

Wiele aut na polskich ulicach nie powinno po nich jeździć. Poza zbyt wysoką emisją spalin oraz hałasem, jaki wytwarzaj, ich stan techniczny niejednokrotnie stanowi duże zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Niestety, zazwyczaj auta tego typu są dalej sprzedawane, dopóki pewnego dnia, okaże się po prostu, że nie nadaje się ono do jazdy. Jest to ostateczny moment, w którym auto musi zostać oddane do kasacji.

Jak legalnie przeprowadzić kasację auta?

Jeśli użytkownik podjął wybór o kasacji auta, powinien za priorytet postawić sobie legalny przebieg tego procesu. Tak więc, wybierając odpowiednią firmę, która przeprowadzi kasację, należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, jaką oferują za wysłużony pojazd. Istotny będzie też legalny przebieg. Porównując ceny w różnych punktach kasacyjnych, należy pamiętać o elementach, na które zwracają one uwagę, przy wycenie auta. Przede wszystkim jest to przebieg, marka oraz skala uszkodzenia samochodu. Dla dotychczasowego użytkownika, ważna może być usługa bezpłatnego transportu auta, do punktu. Aby wszystko przebiegło po naszej myśli, warto korzystać z usług firm rzetelnych i sprawdzonych. Tego typu firmą jest Auto-Domi. Świadczy ona profesjonalne usługi kasacji nie tylko samochodów osobowych, ale także busów i pojazdów rolniczych. Jest to przykład przedsiębiorstwa, przy której można mieć pewność, że wszystkie przeprowadzone tam działania są w pełni legalne. Poświadcza to dokument, wystawiony przez marszałka Województwa lubelskiego. Bez wątpienia jest to firma, o którą ciężko w tej branży. Ich wyposażenie (np. profesjonalne wysysarki, osuszające złomowane pojazdy z wszelkich płynów eksploatacyjnych, takich jak płyny hamulcowe, płyny chłodzące itp.) zapewnia szybkie oraz ekologiczne zezłomowanie. Przygotowując się do pozbycia się pojazdu, należy przygotować poniższe dokumenty:

  • Dowody osobiste właścicieli pojazdów
  • Dowód rejestracyjny pojazdu
  • Karta pojazdu (jeśli została wydana)

Usługi dodatkowe

Poza kasacją aut, punkt ten posiada także wiele usług dodatkowych w swojej ofercie. Możemy między innymi skorzystać z pomocy drogowej, która dostępna jest przez całą dobę. Prócz holowania uszkodzonego lub niesprawnego auta, mogą oni także naprawić usterkę na miejscu awarii albo dowieźć paliwo. Skorzystać także można z autoserwisu. Naprawić można tam uszkodzenia układu napędowego, silnika, układu kierowniczego, czy hamulcowego. Możliwa jest także naprawa elektryki samochodowej, a w tym naprawa alternatorów, rozruszników oraz całego układu elektrycznego.

Opracowanie:

Auto-Domi Barbara Pikuła

Kalinowy Dół 24

Podziel się