Materiał Partnera Elektromechaniczne ułatwienia dla kierowców pojazdów samochodowych

Elektromechaniczne ułatwienia dla kierowców pojazdów samochodowych

Produkowane obecnie pojazdy samochodowe wymagają dużej wiedzy i doświadczenia z zakresu elektromechaniki. Samochody posiadają coraz więcej układów elektrycznych, najczęściej również bardzo skomplikowanych. Praca urządzeń odpowiedzialnych za sygnalizację, zabezpieczenie i sterowanie wymaga odpowiedniej, eksperckiej wiedzy. Wprowadzane rozwiązania z zakresu elektromechaniki to często ułatwienia dla kierowców.

Funkcjonalne połączenia

Nie od dziś wiadomo, że prowadzenie pojazdów samochodowych to sztuka wymagająca odpowiedniej koncentracji i umiejętności kierowców. To często również konieczność „posiadania oczu dookoła głowy”- wiele czynników wpływających na cały ruch uliczny, powoduje, że należy zwracać uwagę na każdy jego element. Z tego względu wprowadzanie rozwiązań ułatwiających kierowcom poruszanie się oraz funkcjonowanie w ruchu stanowi podstawę do tworzenia rozwiązań również w elektromechanice, związanej z układami elektrycznymi w pojazdach. Firma Izotech z Wieliczki tworzy pewną część takich rozwiązań. Zajmuje się produkcją i montażem  adapterów oraz interfejsów kierownicy. Dbanie o odpowiednie działania ulepszające funkcjonalność poszczególnych elementów to jeden z profilów działalności elektronicznej.Prawidłowe sterowanie

Za odpowiednie sterowanie pojazdem samochodowym odpowiedzialny jest kierowca, posiadający wymagane uprawnienia. Za sterowanie  multimediami znajdującymi się w pojazdach odpowiedzialne są poszczególne elementy. Jednym z nich jest adapter/interfejs sterowania z kierownicy, który nie tylko wpływa na samo działanie odbiornika radiowego, ale również ułatwia pewne działania kierowcom. Urządzenie to powoduje przeniesienie funkcjonalnych właściwości panelu sterującego odbiornika do kierownicy. Takie rozwiązanie daje kierowcy pewność podjęcia bezpiecznych działań sterowania radiem z poziomu kierownicy, co stanowi znaczne ułatwienie dla prowadzącego pojazd samochodowy. Dzięki adapterowi, zakupienie nowego sprzętu radiowego, nie stanowi już problemu obejmującego połączenie odpowiednich funkcji radia ze sterowaniem z kierownicy poprzez interfejs. Dodatkowym atutem jest możliwość bezbłędnej współpracy zakupionego sprzętu z fabrycznym sterowaniem dostępnym w pojeździe samochodowym, a to pozwala również na oszczędność finansową przy zakupie sprzętu.     

Opracowanie:

Izotech Piotr Gierlach

Wieliczka , Podgórska 66

Podziel się