Materiał Partnera Dobry skup aut - jakie cechy powinien posiadać?

Dobry skup aut - jakie cechy powinien posiadać?

Kupno auta to spory problem, a jego sprzedanie – jeszcze większy. Wielu właścicieli, którzy chcą się pozbyć starego wozu przekonuje się, że nie wystarczy wystawić ofertę na aukcji internetowej, by od razu znalazł się kupiec chętny do zapłacenia wymaganej kwoty. Dużo lepszym – a często też jedynym – rozwiązaniem jest sprzedaż auta do skupu. Jakie cechy powinna mieć solidna firma z tej branży?

Doświadczenie na rynku

Godny zaufania skup aut to taki, który może pochwalić się wieloletnią obecnością na rynku i płynącym z tego bogatym doświadczeniem. Jeśli chcemy mieć pewność, że zostaniemy potraktowani uczciwie i sprzedaż auta dokona się zgodnie z prawem, powinniśmy raczej wybierać skupy obecne na rynku od dłuższego czasu i cieszące się dobrą renomą – jednym z takich skupów jest działająca w województwie lubelskim firma Autodiler.

Formalności

Wspomnieliśmy o tym, że sprzedaż auta powinna zostać wykonania zgodnie z prawem. Niezbędne przy tym jest sporządzenie i podpisanie umowy kupna sprzedaży auta. Solidne skupy aut przejmują tę część formalności, dlatego nie musimy się nimi przejmować – wystarczy, że złożymy podpis na wcześniej przygotowanej umowie.

Zakres działalności

Przed skontaktowaniem się ze skupem powinniśmy zorientować się, jakimi autami jest on zainteresowany – czy skupuje wyłącznie samochody osobowe, czy może przyjmuje też pojazdy dostawcze lub inne? Czy możemy zbyć u niego samochód tylko sprawny, czy może też powypadkowy? Im większy zakres działalności, tym lepiej.

Obszar działania

Duże, doświadczone skupy aut oferują swoim klientom dojazd i odbiór samochodu z dowolnego miejsca – z prywatnej posesji, parkingu osiedlowego bądź innego miejsca wskazanego przez klienta. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które pragną pozbyć się samochodu zepsutego bądź powypadkowego – oszczędzamy w ten sposób czas i nie ponosimy kosztów z tytułu dostarczenia auta do skupu.

Profesjonalna wycena

Samochód przed sprzedażą powinien zostać poddany szczegółowym oględzinom, na których podstawie zostanie wyceniony. Solidne, renomowane skupy aut dbają o to, by wycena była jak najbardziej adekwatna do stanu samochodu – dzięki temu mamy pewność, że nie zostaniemy oszukani.

Gotówka do ręki

Po wycenia i podpisaniu umowy sprzedaży auta przychodzi czas na zapłatę. Dobre skupy unikają niejasności w tej kwestii, dlatego możemy liczyć, że pieniądze otrzymamy na miejscu, do ręki.

Obsługa firma

Dobry skup aut przyjmuje pojazdy używane nie tylko od prywatnych właścicieli, ale również przedsiębiorstw, np. korporacji taksówkarskich czy szkół jazdy. 


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas