Materiał Partnera Dlaczego warto zlecić montaż haka holowniczego specjalistom?

Dlaczego warto zlecić montaż haka holowniczego specjalistom?

Przy zakupie haka do samochodu należy wziąć pod uwagę wiele jego parametrów technicznych. Pozwalają one na doskonałe dopasowanie tego dodatkowego elementu wyposażenia do naszego auta. Problematyczne może okazać się jednak zamontowanie haka holowniczego w pojeździe. Czynność tę warto zlecić fachowcom, którzy doradzą nam także przy wyborze odpowiedniego modelu haka.

Kupno właściwego haka i niezbędnych akcesoriów

Hak holowniczy do konkretnych zastosowań musi spełniać wymogi pod kątem planowanej eksploatacji. Pod uwagę brany jest jego uciąg zaczepu, maksymalny nacisk pionowy na hak czy rodzaj materiału użytego do jego wykonania. Niekiedy bardzo trudno jest wybrać odpowiedni model spośród dostępnych na rynku, dlatego dobrym wyjściem z sytuacji jest konsultacja ze specjalistą zajmującym się montażem haków holowniczych. Będzie on w stanie wskazać właściwy hak do naszego pojazdu, rekomendując też dodatkowe wyposażenie.

Do niezbędnych akcesoriów w tym wypadku zaliczają się m.in. adaptery gniazda. Są one przydatne w momencie, gdy holowany pojazd posiada inny rodzaj wiązki niż ta, która obsługiwana jest przez nasz hak holowniczy. Adapter pozwoli na właściwe podłączenie i tym samym możliwość użytkowania świateł zewnętrznych przyczepy. Dobrze sprawdzają się też pokrowce do przechowywania haków holowniczych. Akcesoria do nich to również dodatkowe zaczepy kulowe w różnych wariantach.

Jak wygląda montaż haka holowniczego?

Wybraliśmy zatem odpowiedni hak do naszego samochodu oraz niezbędne dodatkowe wyposażenie – kolejnym etapem jest zatem procedura montażu. Niekiedy okazuje się to dość skomplikowane, dlatego dobrze jest skorzystać z usług fachowców. Montażem haków holowniczych zajmuje się firma Moto-Pol, która w tym zakresie oferuje pełen profesjonalizm. Czynność ta oznacza w wielu przypadkach konieczność demontażu zderzaka tylnego. Fachowcy zajmą się zarówno tym zadaniem, jak i podłączeniem gniazda i tym samym sprawnego działania oświetlenia przyczepy.

Hak holowniczy musi być solidnie przymocowany do samochodu. Z tego względu instaluje się go tak, by został on połączony z najważniejszymi elementami nośnymi pojazdu. Tak zrealizowany montaż zapewnia pożądane bezpieczeństwo i stabilność w trakcie holowania przyczepy. Monterzy zadbają także o odpowiednie zabudowanie haka i tym samym jego estetyczny wygląd w tylnej części samochodu. Warto też pamiętać, że zamontowanie takiego dodatkowego wyposażenia wymaga odwiedzenia stacji diagnostycznej w celu uzyskania dokumentów niezbędnych do rejestracji haka holowniczego w wydziale komunikacji.

Opracowanie:

Moto-Pol Jarosław Kucyj

Poznań , Grunwaldzka 366

Podziel się