Materiał Partnera Dlaczego warto regularnie serwisować motocykl?

Dlaczego warto regularnie serwisować motocykl?

Będąc szczęśliwym posiadaczem motocykla, skutera lub quada powinniśmy pamiętać, że łączy się to nie tylko z przyjemnościami, ale i także obowiązkami. To na właścicielu ciąży obowiązek dokonywania regularnych przeglądów i naprawy wadliwych elementów, aby każdy uczestnik ruchu drogowego mógł czuć się bezpiecznie na drodze. Niestety wciąż duża część właścicieli jednośladów traktuje wizyty u mechanika jak niektórzy traktują wizyty u lekarza. Pojawiamy się u niego dopiero, gdy coś nam dolega. Dlaczego więc warto regularnie serwisować motocykl?

Przeglądy serwisowe oraz naprawy gwarancyjne motorów i skuterów marki ZIPP, TOROS oraz TORQ to jedna z wielu specjalności Camellia- Serwisu Motocykli Jolanty Dudek. Zdajemy sobie sprawę, że regularne przeglądy i naprawy są gwarancją bezpieczeństwa na drodze oraz długowieczności naszych jednośladów! Zapraszamy do regularnego serwisowania Państwa pojazdów właśnie u nas!

Przeglądy techniczne nie tylko od święta!

Regularne wykonywanie przeglądów jest niezbędne, jeśli chcemy zapewnić niezawodność i trwałość motocykli i quadów każdej z firm. Przeglądy wykonywane zgodnie z zaleceniami producenta zmniejszają ilość napraw a w efekcie zmniejszają koszt eksploatacji maszyny. Dlatego powinno się pamiętać o tym, że zarówno motocykl, skuter jak i quad powinny mieć wykonane przeglądy okresowe zaraz po tym jak osiągną minimalny przebieg lub okres określony w karcie gwarancyjnej czy instrukcji obsługi dostarczonej do zakupu. W tej kwestii producenci różnicują moment przeglądu od pojemności silnika oraz przejechanych kilometrów. Tak jak ma to miejsce z właścicielami samochodów, właściciele motocykli również powinni podjeść poważnie do problemu regularnych przeglądów na przykład po zimie. Jazda w trudnych zimowych warunkach negatywnie wpływa na wszystkie układy naszych jednośladów.

Walka z usterkami

Codzienna jazda może powodować usterki, które zidentyfikujemy oraz naprawimy jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Tutaj pomoże wyspecjalizowany warsztat motocyklowy jak Camellia- Serwis Motocykli gdzie nieustannie zdobywamy wiedzę o nowinkach technologicznych, jakie przydadzą się przy naprawach Państwa pojazdów. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie mając świadomość, że każdy pojazd to unikalny egzemplarz i wymaga odpowiedniej ilości czasu na zapoznanie się z usterką. Ze swej strony zapewniamy rzetelność i terminowość napraw, aby mogli się Państwo cieszyć bezpieczną jazdą w każdych warunkach! Zapewniamy również profesjonalny i bezpieczny przewóz motocykli oraz fachowe doradztwo przy ich zakupie.

Podziel się