Materiał Partnera Dlaczego  warto przeprowadzić przegląd auta przed wakacyjnym wyjazdem?

Dlaczego warto przeprowadzić przegląd auta przed wakacyjnym wyjazdem?

W okresie wakacyjnym powszechnie wyruszamy w dłuższe trasy, często z dala od miejscowości, w której żyjemy na co dzień, a co za tym idzie nasz mechanik nie będzie pod ręką, gdyby się coś zepsuło. Wówczas konieczne będzie szukanie pomocy na miejscu, co dla wielu osób wiąże się z dużym stresem. Z tego właśnie powodu przed planowanym wyjazdem warto umówić się na przegląd techniczny auta, sprawdzić czy wszystkie podzespoły działają bez zarzutu i w razie konieczności wymienić chociażby filtry czy elementy układu hamulcowego. W ten sposób wyruszymy na wakacje w pełni sprawnym autem i zyskamy większą pewność, że po drodze nie czekają na nas niemiłe niespodzianki.

Sprawne hamulce

Na długiej trasie, szczególnie na drogach szybkiego ruchu, niezwykle istotne są sprawne hamulce. Dlatego warto poprosić specjalistę o ich sprawdzenie zanim rozpoczniemy jazdę. Wymiana klocków hamulcowych, czy wymiana tarcz hamulcowych to stosunkowo niedrogie naprawy eksploatacyjne, a mogą zaoszczędzić nam wielu nieprzyjemnych sytuacji na trasie, dzięki czemu szybko i sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie dotrzemy do celu. Wszystko zostanie sprawnie sprawdzone w warsztacie mechanika samochodowego.

Sprawdzenie ogumienia

Konieczne jest również sprawdzenie kół. Wulkanizacja, geometria kół to elementy, które należy sprawdzić dla uzyskania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na drodze. Niesprawności w tym zakresie mogą prowadzić to niebezpiecznej sytuacji na drodze. Dlatego zadbajmy przed wyjazdem o sprawdzenie sprawności naszych kół.

Wymiana płynów eksploatacyjnych i filtrów

Wymiana oleju, chłodziwa czy wymiana filtrów może okazać się niezwykle ważna dla naszego auta, które ma przed sobą do pokonania długą trasę. Dlatego warto dokładnie sprawdzić ich poziom i jakość zanim zdecydujemy się wyruszyć.

Pamiętajmy, że na trasie odpowiadamy za siebie i swoich pasażerów, ale mamy również wpływ na innych uczestników ruchu. Jeśli nasze auto jest sprawnie i jedziemy zgodnie z przepisami, oraz jeśli podobnie postępują inni to zdecydowanie rosną na szanse na szczęśliwe osiągnięcie celu. Pamiętajmy, że latem w upale kierowcom może ciężko się prowadzić auto, w związku z tym powinniśmy tym bardziej zadbać o jego wysoki poziom sprawności, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa będzie większy.

Opracowanie:

A.G.M. Garage

Łódź , Puszkina 82

Podziel się