Materiał Partnera Dlaczego powinniśmy wykonać przegląd samochodu przed jego zakupem?

Dlaczego powinniśmy wykonać przegląd samochodu przed jego zakupem?

Kupowanie samochodu z drugiej ręki często wiąże się z ryzykiem, że zainwestujemy w pojazd, który będzie miał różnego typu ukryte wady. Dlatego też bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie pojazdu przed jego zakupem. Pozwoli nam to uniknąć dodatkowych kosztów oraz niebezpiecznych usterek, które mogą pokazać się dopiero po zakupie samochodu. Warto więc poznać korzyści z przeprowadzenia przeglądu pojazdu przed dokonaniem jego zakupu.

Zalety przeprowadzenia przeglądu przed zakupem auta

Przeprowadzanie przeglądu samochodu jest bardzo ważne. Przede wszystkim przegląd techniczny informuje nas o stanie pojazdu. Wykonuje się go regularnie, by zweryfikować czy pojazd potrzebuje jakichkolwiek napraw, czy też wymiany części. Warto jednak zdecydować się na wykonanie przeglądu także przed zakupem pojazdu. Przed czym nas to chroni? Przede wszystkim kupujący może sprawdzić, czy faktyczny stan pojazdu jest taki sam jak opisywany przez sprzedającego. Niestety wielu sprzedawców zataja niektóre wady, w szczególności te, których nie można zweryfikować „gołym” okiem. Z całą pewnością warto poznać stan techniczny pojazdu, by uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z naprawą. Warto mieć również na uwadze, że przegląd pozwala na ustalenie rzeczywistej wartości samochodu, dzięki czemu unikniemy zakupu pojazdu po zbytnio zawyżonej cenie.

Co sprawdzane jest podczas przeglądu?

Jeżeli odwiedzimy rzetelny serwis samochodowy, możemy liczyć na to, że specjaliści dokładnie przyjrzą się samochodowi i odnotują każdą z nieprawidłowości. Przegląd wykonuje się od sprawdzenia pojazdu na podnośniku. Mechanik sprawdza wówczas aż 95 punktów znajdujących się na specjalnej liście kontrolnej. Jeżeli jakikolwiek z punktów nie spełnia wymaganych norm, jest to odnotowywane, a klient od razu zostaje poinformowany. Mechanicy mogą również wydrukować wszystkie usterki układów, które są zapisane w pamięci pojazdu oraz przedstawią nam dokładne dane, czy poprzedni właściciel dokonywał jakichkolwiek poprawek blacharsko-lakierniczych. Sprawdzana jest wówczas grubość lakieru.

Warto wybrać sprawdzony serwis

Jeżeli planujemy zakup używanego samochodu, powinniśmy z całą pewnością zainwestować również w przegląd pojazdu przed jego zakupem. Tego typu kontrolę warto zlecić zaufanemu serwisowi, takiemu jak Hardek Car Serwis. Firma jest autoryzowanym serwisem marki Skoda, dlatego też zapewnia ona usługi najwyższej jakości. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wykonaniu dokładnego przeglądu pojazdu, ale także firma może zaoferować nam usługi z zakresu napraw mechanicznych, lakierniczych, geometrii kół oraz wielu innych czynności. Jednostka jest aktualnie jednym z czołowych serwisów nie tylko pod względem jakości świadczonych usług, ale także zadowolenia klientów.

Opracowanie:

Hardek Car Serwis

Kraków , Kazimierza Waltera 8

Podziel się