Materiał Partnera Definicja motocykla uniwersalnego. BMW F 700 GS

Definicja motocykla uniwersalnego. BMW F 700 GS

Motocykle BMW serii F zyskały miano klasyków, udanie łączących cechy mechanicznych jednośladów szosowych i terenowych. Uniwersalny charakter zachowuje również jeden z nowszych modeli tej linii, oznaczony symbolem 700 GS.

Interesująca stylistyka

BMW GS serii F to maszyny nawiązujące do stylistyki enduro-adventure, o charakterystycznej linii nadwozia przywodzącej na myśl motocykle dalekodystansowe. Masywna sylwetka modelu 700 budzi respekt, choć jednocześnie wcale nie przytłacza swą formą. Jest w pełni aerodynamiczna, co pozwala na optymalną jazdę pod naporem powietrza. Design jednośladu z pewnością spodoba się osobom w każdym wieku, niezależnie od płci.

Zoptymalizowane parametry

Parametry 700 GS są niezwykle zbilansowane, a wejście na motocykl nie wymaga ekwilibrystycznych akrobacji. Kanapa zamontowana na wysokości 820 mm daje się obniżyć do poziomu 765 mm, co pozwala na utrzymanie optymalnego dystansu od ziemi osobom o różnym wzroście. Choć pojazd nie należy do filigranowych, nie wyczuwa się tego w bezpośredniej obsłudze. Różnicy w stosunku do poprzednich wersji GS (lżejszych o ok. 10 kg) nie dostrzegą zwłaszcza postawniejsi motocykliści.

Elegancja na drodze

Niezaprzeczalną zaletę motocykla stanowi sposób jazdy. BMW F 700 GS prowadzi się wyjątkowo statycznie, z charakterystyczną dla tego modelu elegancją. Dwucylindrowa jednostka napędowa generuje 75 KM, oddając moc w sposób wyczuwalny i łatwy w prowadzeniu. Maszyna jest w stanie rozpędzić się do prędkości 192 km/h, choć długotrwała jazda w wolniejszym tempie też nie nastręcza trudności, m.in. za sprawą stabilnego systemu zawieszenia.

Komfort i bezpieczeństwo

Stabilne zawieszenie to tylko jeden z przejawów komfortu i bezpieczeństwa, które ma do zaoferowania 700 GS. Jednoślad umożliwia jazdę w wygodnej, wyprostowanej pozycji, nie męcząc nawet w trakcie długich podróży z wieloma zakrętami i nierówną nawierzchnią. W stabilnym prowadzeniu pomagają przednie teleskopy (średnica 41 mm), tylny wahacz z centralnym amortyzatorem oraz wspomniana już, aerodynamiczna sylwetka. Nad bezpieczeństwem czuwają ponadto bezpieczne, dwutarczowe hamulce przy przednim kole oraz systemy wspomagające – ABS, kontrola trakcji ASC, ciśnienia w oponach RDC oraz elektryczna regulacja zawieszenia.

Motocykl dla każdego

BMW 700 GS serii F – choć nie jest typowym enduro – posiada wiele cech charakterystycznych dla takich właśnie motocykli. Jednocześnie jest niezwykle uniwersalny, nadając się do codziennej jazdy po mieście oraz na dalekie wypady w teren. To ciekawa opcja dla wielbicieli dynamicznej, jak i nieco spokojniejszej jazdy – mężczyzn i kobiet, początkujących i ,,starych wyjadaczy”. O zaletach modelu mogą przekonać się Państwo sami. Firma Abacus Motorcycle Rental umożliwia wypożyczenie motocykla na bardzo atrakcyjnych warunkach, w terminie i na okres zależny od życzenia klienta. Grzech nie skorzystać z takiej okazji!

Podziel się