Materiał Partnera Czym są dedykowane zakłady mechaniki pojazdów?

Czym są dedykowane zakłady mechaniki pojazdów?

Na rynku polskim funkcjonuje kilkanaście tysięcy warsztatów motoryzacyjnych. Coraz więcej z nich działa jednak, jako specjalistyczne ośrodki naprawcze, dedykowane konkretnej marce samochodu. Nie oznacza to tego, iż właściciele wszystkich pojazdów, nie mogą serwisować w nich swoich aut, ale tego typu podmioty, najchętniej wykorzystują klienci poruszający się samochodami wybranych koncernów motoryzacyjnych. Dowiedz się, czym są dedykowane warsztaty, na przykładzie marki Toyota.

Dedykowany warsztat, czym różni się od tego zwykłego?

Jeśli mówimy o dedykowanym warsztacie samochodowym – np. Toyoty – powinniśmy wiedzieć, że może on się wcale dużo nie różnić od innych zakładów. Tego typu podmioty są jednak zawsze wyposażone w nowoczesną technologię serwisową, a także zatrudniają kadrę blacharzy, lakierników, konstruktorów i licznych inżynierów. Największą różnicę możemy zatem dostrzec nie w samej ofercie dla klientów indywidulanych, czy instytucjonalnych, ale w metodologii prac naprawczych. Dla przykładu w warsztacie dedykowanym dla pojazdów koncernu Toyota Motor Corporation, wszystkie prace serwisowe oparte są o restrykcyjne wytyczne napraw podanych przez producenta. W przypadku azjatyckich aut, a zwłaszcza japońskich, jest to szczególnie ważne, ponieważ ich podzespoły, znacznie różnią się swoimi konstrukcjami od tych charakterystycznych dla samochodów europejskich, czy amerykańskich. Warto zatem wiedzieć, że dedykowane warsztaty zatrudniają często inżynierów, którzy doskonale znają każdy model samochodu danej marki, a to pozwala na nie tylko szybsze usuwanie awarii, ale także na podwyższanie jakości wykonanych prac. W przypadku konieczności wymiany części, proponowane są zawsze te oryginalne lub idealnie pasujące części zamienne.

Gdzie szukać dedykowanych warsztatów samochodowych?

Dedykowane warsztaty samochodowe możemy podzielić na te nieautoryzowane oraz autoryzowane – wybierając daną firmę wybieraj tę drugą! Warto przy tym wiedzieć, że coraz większa ilość zakładów motoryzacyjnych działa w branży, serwisując samochody dostawcze, osobowe, czy terenowe wybranych marek. Za przykład takiego zakłady możemy wziąć firmę Sowier, która wyróżnia się na rynku dwoma profilami działalności: specjalistycznym serwisem Toyota, a także wielomarkowym serwisem samochodowym, obsługując posiadaczy aut marek Ford, Opel, Suzuki, Mazda, Nissan, czy też wielu innych. Co warto jednak wiedzieć o usługach takich przedsiębiorstw? Przede wszystkim to, iż ich działania opierają się o wysokie standardy jakościowe i optymalizacje czasowe napraw, przekładające się na niższe koszty. Wiele takich firm, współpracując z światowymi producentami – np. Bosch – oprócz napraw mechanicznych i elektronicznych, zajmuje się także serwisem klimatyzacji, czy montażem instalacji LPG.

Opracowanie:

Sowier Toyota

Kraków , Wrocławska 97

Podziel się