Materiał Partnera Czy warto wybrac się w podróż camperem?

Czy warto wybrac się w podróż camperem?

Bez wątpienia, najlepszą formą spędzania wolnego czasu, są podróże. Ich form jest wiele. Można wylecieć, wygrzewać się przy basenie w hotelu, jeśli ktoś ma więcej czasu, może zwiedzać świat autostopem, poznając przy tym kulturę danego państwa niemalże od środka. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się także być podróż samochodem campingowym, które daje nieskończone możliwości zmian trasy, a nawet jej nieplanowanie.

Plusy i minusy podróży samochodem Kempingowym

Podróż camperem jest jednym z przyjemniejszych sposobów podróżowania. Główną zaletą tego środka transportu jest każdorazowa możliwość zjechania z trasy. Nie ma takiej możliwości, podróżując środkami transportu publicznego. Samochodem kempingowym można w każdej chwili zmienić trasę, w zależności od upodobań. Dodatkowo nie można także pominąć jakości komfortu podróżowania. Bardzo dużą wygodą w takiej podróży jest możliwość postoju niemalże w każdej chwili. Istotną zaletą jest też ilość miejsca dla pasażerów, którego w tego typu autach jest o wiele więcej, niż w innych środkach transportu. Dodając do tego brak przymusu szukania i rezerwowania miejsc noclegowych. Jest to zaledwie kilka argumentów za podróżami samochodem kempingowym, bądź z przyczepą kempingową. Oczywiście wszystko ma swoje zalety, ale także wady. Do tych niestety trzeba często zaliczyć gabaryty auta. Często uniemożliwiają one przejazd np. pod wiaduktem. Auta te częściej stają się łupek złodziei. Trzeba o tym pamiętać, wybierając miejsce postoju, np. w mieście, gdy samochód zostanie bez opieki, podczas pieszego zwiedzania danego miasta.

Przecież camper to wydatek

Można myśleć o podróży camperem, a tym bardziej pisać, jednak wydatek związany z jego kupnem nie jest niski. W związku z tym niewiele osób decyduje się na tę formę podróży. Okazuje się jednak, że podróż taka jest realniejsza, niż się może wydawać. Możliwość tą dają firmy typu Camp- Tour. Zajmują się oni wypożyczeniem samochodów oraz przyczep kempingowych. Daje to możliwość niemalże każdemu poczuć, jak smakuje podróż w ten sposób. Dodatkowo prowadzą oni serwis, w którym można nie tylko naprawić swoje auto, ale także zrobić je od podstaw. Na stronie internetowej tego przedsiębiorstwa, można zobaczyć zrealizowane projekty. Przyczepy mogą wykonać w  sposób klasyczny, a także nowoczesny, wedle życzeń klienta. W zależności od potrzeb, możliwe jest także przerobienie przykładowej przyczepy kempingowej, na przyczepę gastronomiczną, lub wystawową. Zajmują się oni także sprzedażą akcesoriów do aut i przyczep kempingowych. W ofercie tej firmy można znaleźć wszelkiego rodzaju bagażniki, rolety do przyczep, klimatyzacje do aut i wiele innych.

Opracowanie:

Camp-Tour. Przyczepy campingowe

Michałowice , Szkolna 50

Podziel się