Materiał Partnera Czy regeneracja manualnej skrzyni biegów ma sens?

Czy regeneracja manualnej skrzyni biegów ma sens?

Niektórzy uważają, że manualne skrzynie biegów są niezniszczalne. Niestety – nie jest to prawda. Skrzynie biegów należą do podzespołów, które są wyjątkowo eksploatowane podczas jazdy. Na ich zużycie wpływa wiele czynników - także to, jaki sposób jazdy preferujemy i czy regularnie dbamy o nasz pojazd. Pamiętajmy, że wymiana skrzyni biegów to duży koszt, który niepotrzebnie obciąży domowy budżet. Zdecydowanie lepiej zapobiegać problemom i raz na jakiś czas udać się na niedrogi przegląd i regenerację skrzyni biegów.

Skrzynia biegów pełni wiele istotnych funkcji. Pozwala między innymi zmieniać prędkość jazdy, umożliwia hamowanie silnikiem oraz jazdę na biegu wstecznym. Awaria tego podzespołu skutecznie utrudni nam życie.

Co przyczynia się do uszkodzenia skrzyni biegów?

Skrzynia biegów z pewnością szybciej odmówi nam posłuszeństwa, jeśli nie będziemy odpowiednio o nią dbać. Negatywny wpływ na skrzynię ma bez wątpienia agresywna jazda oraz używanie tanich płynów motoryzacyjnych. Pamiętajmy, żeby zawsze dociskać pedał sprzęgła do końca podczas zmiany biegów – jeśli nie będziemy tego pilnować, doprowadzimy do zużycia synchronizatorów przekładni. Zawsze dostosowujmy także prędkość jazdy do wysokości biegu i regularnie wymieniajmy olej. Problemy pojawią się również, gdy nie będziemy systematycznie serwisować pojazdu. Przegląd pomoże wyeliminować usterkę, zanim pojawią się poważne problemy. Najlepiej zgłosić się do firmy Skrzynie Expert z Bierunia, która ma wieloletnie doświadczenie w naprawach i regeneracjach skrzyń biegów.

Na czym polega regeneracja skrzyni biegów?

 Podczas regeneracji manualnej skrzyni biegów starannie rozkłada się, sprawdza i oczyszcza wszystkie elementy. Fachowcy eliminują luzy na łożyskach oraz wymieniają uszkodzone części. Regenerację skrzyni biegów warto wykonywać regularnie, np. raz w roku lub częściej, jeśli wyczujemy niepłynny lub zbyt luźny sposób zmiany biegów, bądź usłyszymy niepokojące dźwięki – trzaski i szumy.

Dla wielu osób samochód stał się nowym domem. W swoich pojazdach spędzamy wiele godzin dziennie, nic więc dziwnego, że chcemy, aby były sprawne jak najdłużej. Wszelkiego rodzaju awarie mogą znacząco skomplikować nam życie. Pamiętajmy, że regeneracja manualnych skrzyń biegów jest istotna, jeśli chcemy uniknąć usterek i wynikających z ich powstania niedogodności. Zarówno regenerację, jak i naprawę skrzyni biegów, zlećmy doświadczonej firmie, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. 

Opracowanie:

Skrzynie Expert Ryszard Grzesica

Mysłowice , Dzióbka 108

Podziel się