Artykuł sponsorowany Czy można wykonywać prace blacharskie bez nakładania nowego lakieru?

Czy można wykonywać prace blacharskie bez nakładania nowego lakieru?

Wielu kierowców przy mniejszych wgnieceniach pojazdów, nie decyduje się na podjęcie serwisu blacharskiego w obawie przed wysokimi kosztami, do których wielokrotnie należy doliczyć również te związane z działaniami lakierniczymi. Nie każdy jednak wie, że doświadczeni serwisanci, pracujący na najlepszym sprzęcie, są gotowi na wykonywanie napraw karoserii, nawet bez konieczności naruszenia powłok lakierów. Szybkość, atrakcyjne ceny, oraz bezinwazyjność, gwarantowane!

Kiedy można wykonać prace blacharskie bez uszkodzenia lakieru?

Prace blacharskie bez uszkodzenia nałożonego lakieru, przede wszystkim można wykonać w sytuacjach, w których wgniecenia nie są poważne. Często zatem mowa o likwidowaniu szkód wywołanych gradobiciem, czy spadnięciem na karoserie np. kasztanów, czy owoców z drzewek rosnących blisko parkingów i podjazdów. Istotne są jednak własności tworzywa, z którego została stworzona cała obudowa pojazdu. Nie bez znaczenia są bowiem parametry metaloplastyczności danej karoserii. To po ich ostatecznym określeniu, można wyznaczyć, czy naprawa blacharska bez lakierowania się uda, czy też nie…

Bezlakierowe usuwanie wgnieceń

Najlepsze firmy blacharskie oraz lakiernicze, posiadają między innymi sprzęty do usuwania wgnieceń bez późniejszego lakierowania. Mowa o technologiach dedykowanych dla metody PDR, która jest w 100% bezinwazyjna, niesamowicie skuteczna, a także błyskawiczna. Jej wydajność potwierdzają zaś koncerny motoryzacyjne, które znacznie wcześniej niż warsztaty samochodowe, wykorzystywały technikę PDR w swoich zakładach. Na czym ona jednak polega? Przede wszystkim na dokładnym określaniu zakresu wgnieceń, przy użyciu specjalistycznych lamp. To one pozwalają nawet na wykrycie najpłytszych odkształceń, które są potem usuwana w sposób klejowy, lub dźwigowy. W pierwszym przypadku do lakieru przykleja się specjalny uchwyt, który pozwala przy użyciu innych specjalnych narzędzi wyciągać wgniecenia od zewnątrz. Sposób dźwigowy, oparty jest o masowanie i wypychanie wgniecenia od wewnątrz, po demontażu np. tapicerki, czy podsufitki. Podkreślić przy tym należy jednak to, że serwisant musi wyróżniać się wtedy olbrzymią wiedzą konstrukcyjną – musi znać „zachowanie” blachy i jej materiałowe właściwości plastyczne.

Gdzie udać się na bezlakierową naprawę?

Bezlakierowe naprawy nie są jeszcze oferowane przez wszystkich serwisantów, co nie oznacza jednak tego, że ciężko znaleźć odpowiedni warsztat. Zawsze jednak należy poszukiwać zakładów, które po przeprowadzonej metodzie PDR, wykonają również działania autodetailingu zewnętrznego, polegającego ­– w tym wypadku – na eliminowaniu mikroskopijnych uszkodzeń lakieru, a także na jego zabezpieczeniu. Warto wiedzieć, że istnieją już specjalne powłoki, które mogą minimalizować skutki takich niepożądanych zjawisk, jak gradobicia. Pytaj o nie zatem ekspertów z nowoczesnych blacharni i lakierni takich, jak GEMBA AUTO. Znajdziesz tę pracownię w regionie Chojnic (województwo pomorskie). 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas