Artykuł sponsorowany Czy można myć samochód na myjni w trakcie zimy?

Czy można myć samochód na myjni w trakcie zimy?

Panuje przekonanie, że zimą nie powinniśmy myć samochodu. Nie jest to do końca zgodne z prawdą. Substancje chemiczne używane przez drogowców są szkodliwe dla nadwozia, a co więcej, błoto, sól i piasek dodatkowo brudzą nasz samochód. Zdecydowanie bardziej niż w okresie letnim.

Jak myć samochód w czasie zimy?

Nie najlepszym pomysłem będzie korzystanie z myjni automatycznej - ze względu na brak możliwości płukania wstępnego. Natomiast za sprawą tego procesu pozbywamy się osadzonego na lakierze piasku, który może porysować jego strukturę. Płukanie wstępne powinniśmy przeprowadzić za pomocą aktywnej piany, a następnie spłukać ją wodą pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu pozbędziemy się zarówno piasku jak i soli drogowej oraz innych zanieczyszczeń. Musimy jednak pamiętać, aby zimą - gdy temperatura spada poniżej zera - myć samochód w zamkniętym pomieszczeniu, w dodatniej temperaturze.

Mycie zasadnicze podczas zimy – jak je wykonywać?

Mycie ręczne, czyli operacja czyszczenia karoserii to kolejny ważny krok. Powinniśmy wykonać go przy pomocy specjalnej rękawicy z owczej wełny. Bierzemy dwa wiadra – jedno z wodą i szamponem, a drugie jedynie z wodą na płukanie rękawicy. Auto należy myć, zaczynając od dachu, a kończąc na progach i zderzakach. Po wykonaniu czynności karoserię dokładnie płuczemy i suszymy ręcznikami z mikrofibry.

Nie możemy też zapominać o uszczelkach

Kończąc mycie samochodu, musimy pamiętać o tym, aby wydmuchać wodę z zamków i uszczelek szyb. Najlepiej to zrobić z pomocą sprężonego powietrza. Jeśli o tym zapomnimy, bardzo prawdopodobne jest, że po wyjechaniu na zewnątrz elementy te po prostu zamarzną. 

Podsumowując:
  • Nie powinniśmy myć auta w temperaturach poniżej 0 stopni – starajmy się to robić w zamkniętych pomieszczeniach.
  • Przed myciem ręcznym musimy auto dokładnie opłukać, pozbywając się soli i piasku.
  • Pojazd myjemy od góry do dołu. Rozpoczynamy od dachu, a kończymy na zderzakach.
  • Po umyciu dokładnie suszymy samochód, nie zapominając o zakamarkach, zamkach i uszczelkach – inaczej zamarzną.

Jeśli zastanawiamy się, gdzie wykonać wszystkie opisane wyżej czynności, najlepszym rozwiązaniem będzie myjnia z profesjonalnym wyposażeniem, taka jak Myjnia Ręczna BIP. Skorzystanie z ich oferty daje pewność, że każdy zakamarek auta będzie dokładnie wyczyszczony i nie musimy się przy okazji obawiać, że nasz samochód ulegnie uszkodzeniu podczas zimy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas