Materiał Partnera Części zamienne do układów zawieszenia samochodów osobowych

Części zamienne do układów zawieszenia samochodów osobowych

Zawieszenie samochodu osobowego przenosi w trakcie jazdy spore obciążenia. Najechanie nawet na niewielką nierówność przy dużej prędkości może spowodować uszkodzenie istotnych elementów układu odpowiadającego m.in. za komfort jazdy. Części zamienne dobrze jest nabyć w sprawdzonym sklepie motoryzacyjnym, który w razie potrzeby będzie w stanie sprowadzić podzespoły najwyższej jakości na zamówienie.

Jakie powinny być amortyzatory do auta osobowego?

Do najważniejszych elementów układu zawieszenia w samochodzie zalicza się amortyzator. To właśnie jego zadaniem jest tłumienie nierówności pokonywanych przez kierowcę. Wpadające w wibrację koło pojazdu połączone jest z amortyzatorem, który wspomniane drgania absorbuje. Ze względu na intensywną eksploatację i słabej jakości nawierzchnie w Polsce, to amortyzatory często ulegają uszkodzeniu w autach osobowych. Charakterystyczne odgłosy stukania i znaczne obniżenie komfortu jazdy to objawy usterki tej części zawieszenia.

Czym zatem kierować się przy wyborze nowych amortyzatorów? Przede wszystkim postawmy na zamienniki ze sprawdzonego źródła, takiego jak np. Stacja Obsługi Samochodów Marek Gawroński, Zbigniew Gawroński. To sklep motoryzacyjny, w którym zamówić można komplety amortyzatorów najlepszych światowych producentów. Ważne jest, by wymieniać je parami – nawet w sytuacji, gdy na tej samej osi uszkodzony jest tylko jeden amortyzator. Dostępne są obecnie modele olejowe i olejowo-gazowe. Pierwszy typ wyróżnia się atrakcyjną ceną i dobrą żywotnością, drugi lepiej sprawdzi się w przypadku kierowców preferujących agresywny styl jazdy, zapewniając optymalną przyczepność.

Istotne podzespoły układu zawieszenia w samochodzie

Oprócz amortyzatorów w zawieszeniu aut osobowych często uszkodzeniu ulegają też wahacze. W obecnie produkowanych pojazdach stosuje się nierzadko zawieszenie wielowahaczowe, co nieco komplikuje naprawę układu. Wahacz połączony jest bezpośrednio z piastą koła, tłumiąc wibracje powstałe w trakcie jazdy. Charakterystyka jego działania prowadzi do dość szybkiego zużycia tulei zamontowanych wewnątrz wahacza. Uszkodzenie całego elementu następuje natomiast najczęściej po najechaniu skręconym kołem na twardą przeszkodę, np. krawężnik.

Również i wahacze są elementami, które zakupimy w sprawdzonym sklepie z częściami motoryzacyjnymi. Zamienniki do układów zawieszenia aut osobowych to również niewielkie, ale istotne podzespoły w postaci drążków kierowniczych i łączników stabilizatora. Mimo ich niepozornych rozmiarów oraz stosunkowo niskich cen mają one duży wpływ na bezpieczeństwo i jakość jazdy samochodu osobowego. Uzupełnieniem układu zawieszenia są sprężyny. W sklepach motoryzacyjnych nierzadko sprzedawane są modele sportowe, które zmniejszają prześwit auta i zapewniają lepsze właściwości jezdne.

Opracowanie:

Podziel się