Materiał Partnera Części autobusowe - zamienniki czy regeneracja?

Części autobusowe - zamienniki czy regeneracja?

Autobusy są pojazdami, dla których niezwykle ważna jest wysoka niezawodność. Właściciele firm przewozowych muszą regularnie dokonywać przeglądów i naprawiać elementy, które uległy awarii. Czy warto wybierać do naprawy zamienniki części do autobusów, czy może lepiej wybierać ich regenerację? Podpowiadamy, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie i dla Twojej firmy!

Zamienniki części do autobusów

Jakość serwisowania autobusów ma bezpośredni wpływ na komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Producenci zalecają stosowanie oryginalnych części zamiennych, spełniających najwyższe standardy. Warto pamiętać jednak, że odpowiednio dobrane zamienniki mogą zapewnić równie długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Co więcej, mniejsi dostawcy nierzadko są w stanie zaoferować bardziej atrakcyjne ceny, a wybór lokalnych firm działa korzystnie na gospodarkę regionalną i krajową. Jednym z takich producentów jest firma Carsmet, która od 35 lat dostarcza niezawodnych części do Mana, Mercedesa i Neoplana dla odbiorców w Polsce i Europie, a od niemal 20 lat zaopatruje fabrykę Solaris w Bolechowie.

Regeneracja części do autobusów

Naturalnie wymiana zużytych i niesprawnych części na nowe jest najprostszym i najbardziej oczywistym wyborem. Nierzadko jest on jednak związany ze stosunkowo wysokim kosztem naprawy. W takim przypadku alternatywę może stanowić regeneracja umożliwiająca  dalszą długotrwałą i bezproblemową eksploatację, a przy tym zapewniająca bardziej korzystną cenę. Odbudowa części jest także formą recyklingu, wpisującą się we współczesny trend ekologiczny. Żeby mieć pewność odpowiednio wykonanej naprawy, należy powierzyć ją solidnej i sprawdzonej firmie, posiadającej doświadczenie i odpowiednie certyfikaty. Jedną z nich jest firma Carsmet, która poza produkcją nowych części, oferuje także regenerację. Jakość świadczonych przez nią usług potwierdzają badania i świadectwa PIMOT-u.

Opracowanie:

Carsmet

Złotniki 74

Podziel się