Artykuł sponsorowany Co zrobić, gdy samochód nie chce odpalić?

Co zrobić, gdy samochód nie chce odpalić?

Sytuacja, gdy pojazd nie chce odpalić to prawdziwa zmora kierowców. Zwłaszcza gdy dzieje się to przy niekorzystnych warunkach pogodowych lub gdy nam się śpieszy i nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Trzeba pamiętać, że tego typu problemy z samochodem mogą przytrafić się każdemu, nawet jeśli jest to nowy pojazd. Warto temu zapobiegać lub wybrać miejsce, które zawsze pomoże nam w kłopocie.

Dlaczego samochód nie odpala?

Przeglądy techniczne oraz naprawy poszczególnych usterek, a także regularne uzupełnianie niezbędnych płynów w pojeździe powinno uchronić nas przed większymi problemami na drodze. Kłopoty z silnikiem, który nie chce odpalić, najczęściej zdarzają się po nocy, gdy śpieszy nam się do pracy lub szkoły, czy też po wielu godzinach w biurze, przy bardzo niskiej temperaturze. Dość często pojazd nie daje wcześniej sygnałów, że coś może być z nim nie do końca tak, jak powinno, więc jest to zazwyczaj duże zaskoczenie dla kierującego. Co więcej, bardzo często kłopoty z autem zdarzają się poza standardowymi godzinami pracy od 8 do 16. Na szczęście, coraz więcej miejsc oferujących usługi pomocy drogowej stawia na całodobową obsługę klientów, co jest przydatne, szczególnie jeśli nie znamy się na mechanice. Dzięki temu dzwoniąc do firmy jak Szymek, mamy pewność, że nikt nie odprawi nas z kwitkiem, nawet w środku nocy. Przyczyny, dlaczego auto nie chce ruszyć, mogą być bardzo różne, od drobnych usterek po poważne awarie, więc nie zawsze będziemy w stanie sami sobie z tym poradzić. Najczęściej problemem jest rozładowany akumulator, poluzowane klemy, zbyt duża wilgotność powietrza czy temperatura, które niekorzystnie wpływają na układ zapłonowy. Zamarznięte paliwo może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni, dlaczego samochód nie chce odpalić, po kilku próbach auto dalej nie rusza i nie pomaga poprawienie ułożenia klem, lepiej skorzystać z pomocy drogowej, która oferuje fachowe usługi uruchomienia pojazdu.

Naprawy pojazdu na trasie

Kłopoty z uruchomieniem samochodu to zawsze stresująca sytuacja. Jeśli problem z pojazdem wystąpił pod blokiem lub przy naszym miejscu pracy, można skorzystać z publicznego transportu. Jest to kłopotliwe, ale szybka naprawa nie jest zazwyczaj konieczna. Jednak kłopoty z mechaniką zdarzają się również podczas wyjazdów służbowych w teren lub na wakacje. Warto wtedy mieć przy sobie numer telefonu firmy oferującej całodobową pomoc drogową na pokonywanej przez nas trasie, gdyż mamy wtedy pewność, że nie zaskoczy nas żadna sytuacja. Pracownicy takich firm mają odpowiedni sprzęt do uruchomienia samochodu, odpalenia pojazdu na kable, podładowania akumulatora, ewentualnie dokonania napraw mechanicznych w miejscu awarii. Co więcej, w ostateczności oferują usługi holowania auta. Dzięki temu otrzymamy natychmiastową pomoc i szybko wrócimy do domu. To duże udogodnienie oraz sposób na zminimalizowanie stresu związanego z wyjazdem w nieznane miejsce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas