Materiał Partnera Co zrobić, gdy mamy problem z manualną skrzynią biegów?

Co zrobić, gdy mamy problem z manualną skrzynią biegów?

Drogi postępowania, gdy zepsuła się skrzynia biegów, są dwie. Gdy jest całkowicie zepsuta i nadaje się do wymiany, to trzeba kupić nową. Drugim scenariuszem będzie regeneracja mechanizmu. W obydwu wariantach szukamy fachowców. Przy kupnie specjalista wybierze produkt na tyle trwały, że będzie funkcjonować przez wiele kolejnych lat. W przypadku regeneracji mechanicy muszą mieć doświadczenie i zapewnić nam gwarancję na kilkanaście miesięcy.

Czy skrzynie biegów muszą być oryginalne, czy mogą być to zamienniki?

Sprzedaż różnego typu manualnych skrzyń biegów jest na tyle popularnym zjawiskiem, że od razu powinniśmy znaleźć model dopasowany do pojazdu. Mechanizm przekładniowy powinien być wybrany przez wykwalifikowanego sprzedawcę. Niemniej kwestie jakości nie zawsze będą oczywiste. Czasami można się natknąć na trochę droższe zamienniki, które będą jednak tak samo dobre, jak części oryginalne. Sprzedawca musi mieć tak samo profesjonalną wiedzę, jak mechanik. Użytkownicy często też mogą znaleźć symbol swojego pojazdu poprzez różne strony internetowe oraz wskazania producenta. Jednak tylko fachowiec potrafi na sto procent zweryfikować właściwy wybór, bo ma dostęp do systemów internetowych, które są niedostępne dla konsumentów. Wykwalifikowany sprzedawca wie, jakiego producenta wybrać i z której hurtowni towar przyjedzie najszybciej. Musi także zapewnić klientów o długoletniej żywotności urządzenia. Na sprzęt zawsze też powinna być zapewniona 12-miesięczna gwarancja bez limitu kilometrów.

Kiedy konieczna jest regeneracja skrzyni biegów?

Nie zawsze trzeba kupować nową skrzynię biegów, jak podkreślają specjaliści z firmy KP Motors Krzysztof Pietkiewicz, a dodatkowo regeneracja może się okazać o wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem. W wyborze musi jednak koniecznie pomóc ktoś zorientowany w motoryzacji. Korzystanie z pomocy profesjonalnej firmy daje pewność właściwego wyboru, ponieważ pracują w niej wysoko wykwalifikowani mechanicy, którzy orientują się w technologiach wykorzystywanych w produkcji manualnych skrzyń biegów. Takie usługi są cenione przez klientów indywidualnych, ale także przedsiębiorców działających w branży transportowej i motoryzacyjnej. Dlaczego taka regeneracja będzie najlepsza? Ponieważ specjaliści wykorzystują do tego celu najnowsze urządzenia i maszyny regeneracyjne. Stosują także najlepsze płyny eksploatacyjne i chemię motoryzacyjną. Tylko tacy mechanicy potrafią w kilku prostych słowach wyjaśnić nawet amatorowi, jak ważna będzie naprawa skrzyni biegów po wymianie łożysk. To z kolei przełoży się na prawidłową pracą silnika i całego układu napędowego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas