Artykuł sponsorowany Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup motocykla?

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup motocykla?

Na ulicach z roku na rok zauważyć można coraz większą ilość motocykli. Stają się one popularnym wyborem, ponieważ producenci oferują coraz ciekawsze modele w korzystnych cenach. Zakup motocykla jest jednak decyzją, która powinna zostać dobrze przemyślana, jeżeli zależy nam, by czerpać maksymalną przyjemność z jazdy. Jakie informacje powinien więc znać każdy przyszły właściciel jednośladu i czy motocykl nadaje się dla każdego z nas?

Dobry dobór parametrów motocykla

Każdy z nas przed podjęciem decyzji o zakupie motocykla, powinien dobrze przemyśleć zarówno swoje umiejętności, jak i potrzeby. Jeżeli mamy już doświadczenie w jeździe jednośladami i wiemy, czego oczekujemy od motoru, powinniśmy dobrać pojazd odpowiednio do jego przeznaczenia. Inaczej wyglądają oraz pracują motocykle przeznaczone do jazdy po ulicach, a jeszcze inaczej do jazdy terenowej. Gdy dopiero rozważamy zakup pierwszego motoru, musimy być świadomi, że w niektórych sytuacjach będzie nam niezbędne prawo jazdy kategorii A. Na motocykle o pojemności silnika 125 cm3 i mniej wystarczy wyłącznie prawo jazdy kategorii B, jednak jeżeli chcemy zakupić motor o większej pojemności, wymagane będzie uzyskanie odpowiedniej kwalifikacji.

Istotne informacje serwisowe

Motocykle działają na innej zasadzie niż samochody, dlatego też przyszły właściciel musi być świadomy, z jakimi usterkami i problemami może się mierzyć po zakupie. Motocykle nie są maszynami, które często się psują, a ich usterki są poważne. Występuje jednak kilka typowych awarii, na które musi nastawić się każdy posiadacz motocykla. Dużym problemem, szczególnie podczas pobytu w trasie jest przebita dętka. Wymiana na nową w motocyklu nie jest łatwa ze względu na twardą i grubą oponę, którą musimy zdjąć z felgi przy pomocy łyżki. Niestety poważną usterką, która często spotyka motocyklistów w trasie, jest dziura w silniku. Wystarczy jeden nieuważny moment, by doprowadzić do wycieku paliwa bądź oleju. Powstały uszczerbek warto zakleić klejem epoksydowym, jednak jest to tylko działanie tymczasowe i powinniśmy jak najszybciej udać się do serwisu w celu fachowej naprawy.

Rzetelny sprzedawca motocykli

Jeżeli podejmiemy decyzję o zakupie jednośladu, musimy zdecydować się na konkretną markę oraz model. Dla osoby, która nie ma doświadczenia w tym sektorze, wybór może nie być prosty, jednak zawsze możemy skorzystać z pomocy firmy takiej jak V2 Niezależny Serwis Yamaha. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w sprzedaży motocykli marki Yamaha i oferuje swoim klientom najwyższej jakości obsługę i pomoc w znalezieniu odpowiedniego modelu. Poza sprzedażą motocykli firma zajmuje się również świadczeniem usług serwisowych oraz sprzedażą części zamiennych do motocykli, dlatego też każdy klient odwiedzający salon może liczyć na kompleksową pomoc i dobór jednośladu do umiejętności, budżetu oraz oczekiwań.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas