Materiał Partnera Cechy dobrego warsztatu samochodowego. Co się składa na dobry serwis samochodowy?

Cechy dobrego warsztatu samochodowego. Co się składa na dobry serwis samochodowy?

Co roku przybywa warsztatów samochodowym. Nic dziwnego. Statystyki mówią, że coraz więcej osób posiada swój własny samochód, co wiąże się z tym, że jest zapotrzebowanie na takie usługi. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki powinien być dobry warsztat samochodowy, aczkolwiek możemy sobie odpowiedź na pytanie, jacy powinni być mechanicy. Często można trafić na mniej - i tych bardziej - miłych pracowników. Podobno dobry mechanik powinien być odpowiedzialny, sumienny oraz mieć szacunek do klienta, natomiast czym cechuje się dobry warsztat samochodowy?

Pasja, wiedza, doświadczenie

Naszym zdaniem to najważniejsze trzy czynniki, które decydują o tym, czy warsztatowi się powodzi, czy też ubolewa z powodu braku klientów. Mechanik - pasjonat, który wykonuje swoją pracę z pasji, na pewno będzie przykładał większą wagę do każdej rzeczy. Jak twierdzi Karol Stachowiak, właściciel firmy Spe Auto, bardzo ważne jest dokładanie wszelkich starań, by klient był zadowolony, chociażby z tego powodu, że zadowolenie klienta jest priorytetem w tej pracy.

Jakość obsługi klienta

Wybierając mechanika, kierujemy się tym pewnymi oczekiwaniami. Możemy do nich zaliczyć to, że oczekujemy szybkiego wykonania naprawy oraz przede wszystkim - dobrej współpracy i miłego kontaktu, między klientem a mechanikiem. Od dobrego pracownika oczekujemy także odpowiedzialności i sumienności w wykonywanych obowiązkach. Jakość obsługi klienta jest naprawdę bardzo ważnym czynnikiem, ponieważ jeśli klient będzie niezadowolony - poinformuje o tym dziesięć innych osób oraz obdaruje nas negatywną opinią, natomiast zadowolony klient - poleci serwis jednej osobie i będzie do nas wracał z każdą usterką. Pytanie - co jest bardziej opłacalne?

Ceny

Klienci często kierują się cenami, nie tylko w przypadku wyboru warsztatu samochodowego. Mówi się, że niska cena jest wyznacznikiem niskiej jakości i na odwrót, lecz nie zawsze tak się dzieje. Wiele warsztatów samochodowych oferuje różnego rodzaju promocje, którymi zazwyczaj objęta jest naprawa samochodu. Jeśli klient zdecyduje się na wymianę jakichś części, w takim przypadku bezpłatnie lub po obniżonej cenie może skorzystać z usługi, jaką jest na przykład wymiana oleju. Takie promocje występują bardzo często. Organizowane są w celach promocji warsztatu, a ich głównym zadaniem jest przyciągnięcie klienta.
Wybór odpowiedniego warsztatu samochodowego często przysparza wiele problemów. Nasza rada jest jedna i prosta - warto korzystać z poleconych mechaników, a także czytać rzetelne recenzje o danym mechaniku.

Opracowanie:

Spe Auto Naprawa Karol Stachowiak

Luboń , Ziemniaczana 9

Podziel się