Materiał Partnera
Jaki upominek podarować z okazji narodzin maluszka?

Jaki upominek podarować z okazji narodzin maluszka?

Narodzin dziecka to szczególny czas nie tylko dla rodziców maluszka, ale również pozostałych członków rodziny i przyjaciół. Żeby celebrować tę wspaniałą chwilę i złożyć gratulacje, warto podarować wyjątkowy upominek, który nie tylko będzie łady, ale przede wszystkim praktyczny. Jakie niedrogie, lecz wyjątkowe prezenty będą przydatne dla noworodka i młodych rodziców?

Najlepsze upominki z okazji narodzin

Pierwszy rok życia niemowlęcia to okres, w którym rodzice i dziecko otrzymują od najbliższych wiele upominków, dlatego nie powinniśmy kupować prezentów dużych i niepraktycznych, które tylko zabierają miejsce. Najlepszym pomysłem będzie:

  • Komplet pościeli – podczas wyboru zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Im delikatniejszy i bardziej naturalny, tym lepiej.
  • Śpiworek – przydaje się przede wszystkim na spacery w wózku. Wygodniejszy w użyciu niż zwykłe kołderki, maluch nie ma możliwości skopywania go.
  • Ubranka – w przypadku niemowląt ubrań nigdy za wiele, w pierwszych tygodniach życia przydadzą się przede wszystkim body z długim rękawem i pajacyki.
  • Miękkie zabawki – najlepiej uszyte z materiałów niepozostawiających kłaczków. Nie powinny mieć szorstkich i twardych elementów, takich jak np. guziki.
  • Pieluszki tetrowe – są niedrogie, praktyczne i można ułożyć je na przeróżne kształty.

Jeśli chcemy nadać tego typu rzeczom unikatowości, warto zamówić je w zakładzie krawieckim, który szyje na miarę według projektów klienta. Iwi Fashion zajmuje się zarówno szyciem ubranek, jak i akcesoriów, takich jak śpiworki do wózka lub materiałowe zabawki. Dzięki temu zyskamy pewność, że kupiony przez nas prezent będzie niepowtarzalny.

O czym pamiętać, wybierając prezent?

Przede wszystkim ważne jest, aby znać rozmiar dziecka. Jeśli nie jesteśmy go pewni, lepiej wybrać ubranka i akcesoria większe niż zbyt małe – niemowlęta rosną jak szalone, dlatego spokojnie można celować w rozmiary większe niż standardowe. I choć podział na kolory już coraz rzadziej obowiązuje w naszej kulturze, jednak wiele osób nadal go przestrzega, dlatego warto zawczasu dowiedzieć się też, jakiej płci jest dziecko. Optymalne będzie zakupienie upominku w kolorze uniwersalnym np. białym albo żółtym, które pasują zarówno do chłopca, jak i dziewczynki.

Pamiętaj, że upominek nie musi być drogi i wymyślny. Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent i ogranicza nas niski budżet, wystarczy kupić coś praktycznego, dostępnego w większości sklepów, na przykład pampersy lub nawilżone chusteczki. Dużą wartość sentymentalna mają również rzeczy zrobione własnoręcznie.

Opracowanie:

Iwona Kuczępa Iwi Faschione

Sępólno Krajeńskie , gen. Hallera 16

  • tel. 788 923 332

Podziel się