Materiał Partnera Własnoręcznie tworzenie domowych dekoracji

Własnoręcznie tworzenie domowych dekoracji

Dzisiejsza oferta pasmanterii sprawia, że od razu mamy ochotę tworzyć własne dekoracje. Dostępnych jest wiele akcesoriów, które możemy wykorzystać do produkcji własnych obrusów i serwetek, dekoracyjnych poduszek, materiałowych i szydełkowanych bombek, makat i zabawek. Jeśli tylko mamy odrobinę zdolności manualnych, możemy w kilka minut zmienić nasz dom w jeszcze bardziej przytulne i ciepłe miejsce.

Robótki ręczne wracają powoli do łask. Gwarantują nam wieczory z zajęciem i satysfakcję z ukończonych dekoracji zdobiących nasze sypialnie i salony. Jeśli szukamy prostego i wygodnego sposobu na transformację naszych wnętrz zacznijmy od zmiany dekoracji. Jedne zakupy w pasmanterii AkrimArt pozwolą nam zebrać wszystkie najpotrzebniejsze elementy. Jakie dekoracje można stworzyć samodzielnie i co nam będzie do tego potrzebne?

Włóczka ponad wszystko

Nasze babcie bez problemu robiły na drutach rękawiczki, skarpetki, swetry i sukienki o skomplikowanych wzorach. Moda na wydziergane ubrania, co jakiś czas wraca i pozwala nosić nasze ulubione dodatki. Jednak druty czy szydełko mogą z naszą pomocą wyczarować o wiele więcej. Włóczka staje się też naturalnym wyborem, jeśli chcemy przygotować skomplikowane dekoracje świąteczne. Niezależnie od tego, czy chcemy przygotować wielkanocne kurczaki i zajączki, czy bożonarodzeniowe bombki na choinkę, pierwsze pytanie zawsze dotyczy tego, jakie włóczki będą nam do tego potrzebne. Bawełniane kordonki sprawdzą się przy ozdobach złożonych z wielu detali i dekoracjach o niewielkich rozmiarach. Szukając sposobu na stworzenie oryginalnych bombek, możemy wybrać perłowy lub metalizowany kordonek, który pięknie będzie mienił się w świetle lampek choinkowych. Są to delikatne w dotyku i śliskie w obróbce nici, które pomogą wyczarować niezwykłe ozdoby. Sprawdzą się też, jeśli chcemy własnoręcznie wyszydełkować serwetki, serwetę, bieżnik lub obrus na stół. Szukając materiału na większe ozdoby, warto wybrać: fantazyjną włóczkę typu trawka, jeans czy grubszą bawełnianą włóczkę, z których powstaną piękne makaty, ozdoby na doniczki, kapy czy koce. Jeśli marzy nam się własnoręczna produkcja zabawek, z pewnością warto sięgnąć po włóczkę Dolphin Baby, która sprawdzi się idealnie w produkcji pluszowych maskotek.

Dodatki i sprzęty pomocne w dzierganiu

Większość z ozdób można wykonać na szydełku, ale trzeba mieć świadomość, że występują one w kilku rozmiarach, co ma wpływ na ostateczny wygląd dzierganej rzeczy. Te o mniejszych wymiarach pomogą przygotować drobne ozdoby, pętelki do powieszenia dekoracji czy części maskotek. Średniej wielkości szydełka należy używać do produkcji serwetek, a duże mogą przyśpieszyć produkcję kocy czy kap. W zależności od preferencji można wybrać szydełko metalowe, szydełko z gumową rączką, szydełko akrylowe czy ekologiczne szydełko bambusowe. Szukając drutów do robótek, również powinniśmy zastanowić się czy lepsze będą proste druty teflonowe, czy druty bambusowe, a może lepiej będzie nam się pracować na drutach teflonowych na żyłce. Druty i szydełka różnią się również grubością, im mniejsze, tym mniejsze i ściślejsze oczka. Do produkcji domowych dekoracji mogą nam się przydać też: guziki, lamówki, tasiemki, wstążki oraz igły.

Opracowanie:

Akrim Mirosława Wotka

Opole , Spychalskiego 15A lok. 6

Podziel się