Artykuł sponsorowany Ubranka dla dzieci - z jakich materiałów powinny być wykonane?

Ubranka dla dzieci - z jakich materiałów powinny być wykonane?

Wybór odpowiednich ubranek dziecięcych jest bardzo istotny. Odzież dla najmłodszych powinna zapewniać jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podczas codziennego noszenia. Dobrze wybrane spodnie czy bluzka będą służyć dziecku przez całe dzieciństwo. Przekonaj się z jakich materiałów powinny być wykonane ubranka dla maluchów.

Jakie ubranka dziecięce są bezpieczne?

Podczas poszukiwań tkanin odpowiednich dla dzieci warto zwracać uwagę na szczegóły. Skóra najmłodszych, a w szczególności niemowląt jest delikatna. Z tego powodu nie powinna mieć styczności z materiałami, które mogłyby narazić ją na reakcję alergiczną czy też podrażnienia podczas codziennego noszenia. W tym miejscu warto podkreślić, iż na bezpieczeństwo tkanin warto zwracać uwagę również podczas wybierania pościeli czy kocyków dla dzieci.

Większość rodziców nie jest ekspertami potrafiącymi jednoznacznie określić bezpieczeństwo określonej tkaniny. Na szczęście, wielu producentów ubrań dziecięcych opatruje swoją odzież odpowiednimi oznaczeniami. W tym miejscu warto przywołać certyfikat OEKO-TEX, który jest gwarantem tkaniny bezpiecznej dla dziecka. Innymi czynnikami, na które warto zwracać uwagę podczas wyboru ubranek dla malucha są informacje na temat antyalergiczności i naturalności tekstyliów.

Tekstylia idealne dla dzieci

●     Bawełna - uniwersalny materiał, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Delikatny, a równocześnie wytrzymały materiał jest idealny zarówno do tworzenia ubranek dziecięcych na zamówienie, jak i pościeli czy poszewek. Tkanina doskonale sprawdza się w przypadku alergików.

  • Len - tkanina o właściwościach antybakteryjnych, wytrzymała i odporna na tarcie. Choć ma tendencje do gniecenia się, warto zwrócić na nią uwagę z powodu jej bezpieczeństwa dla najmłodszych.
  • Wełna - trudno o lepszy rodzaj materiał cechujący się właściwościami grzewczymi. Wełna odpowiednio zabezpiecza malucha podczas chłodniejszych dni, a jednocześnie odprowadza wilgoć i jest przewiewna.
  • Aksamit - produkowana na nieco grubszym splocie niż bawełna tkanina zachowuje podobne właściwości funkcjonalne. Prezentuje się jednak znacznie ciekawej pod względem estetycznym, dzięki czemu jest popularna wśród rodziców.

Jak widać, naturalne materiały stanowią grupę tych najbezpieczniejszych, a szczególnie dla najmłodszych dzieci. Warto jednak zaznaczyć, iż domieszki sztucznych włókien nie muszą zupełnie skreślać danej odzieży. Obecność elastanu czy poliestru w tkaninie sprawia, że ubrania stają się bardziej wytrzymałe i dłużej zachowują swoje właściwości. Równocześnie obecność takich włókien obniża naturalne właściwości tkanin pod względem przewiewności. Czy warto je kupować? Odpowiedź zależy od indywidualnych preferencji. O ile kilka procent sztucznych włókien w swetrze nie zagrozi dziecku w wieku szkolnym tak w przypadku niemowląt lepiej ograniczyć się do tkanin naturalnych.

Dobre ubranie dla dziecka - czyli jakie?

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów oferujących gotowe ubranka dla dzieci. Czasem jednak trudno upewnić się czy są wykonane z odpowiednich materiałów. Rodzice, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku wygodę i gwarancję bezpieczeństwa mogą zdecydować się na zlecenie wykonania ubranek dziecięcych na zamówienie. Salon Krawiecki U Anny w Kutnie oferuje możliwość stworzenia wyjątkowej odzieży dla najmłodszych. Wystarczy dostarczyć krawcowej materiał bezpieczny dla malucha, czyli spełniający następujące wymogi:

  • delikatność,
  • przewiewność,
  • miękkość,
  • dobre właściwości termiczne,
  • zdolność odprowadzania wilgoci.

Ubranka dziecięce na miarę mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem w przypadku rodziców, którzy nie mają czasu na samodzielne poszukiwanie bezpiecznych ubrań dla swojej pociechy. Dodatkowo, elementy garderoby szyte na zamówienie będą nie tylko idealnie dopasowane do dziecka, ale również oryginalne i jedyne w swoim rodzaju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas