Materiał Partnera Sweter — wygodny i ciekawy element garderoby

Sweter — wygodny i ciekawy element garderoby

Sweter to element ubioru, który do niedawna kojarzony był tylko i wyłącznie z chłodnymi dniami i traktowany był jako garderoba o charakterze grzewczym w zimne jesienno-zimowe wieczory. A i wtedy wyglądał mało ciekawie, ponieważ koncentrowano się na jego funkcji termoizolacyjnej. Tak na początku, jak i teraz, produkowany był z najwyższej jakości materiałów. Obecnie dodatkowo stanowi duży walor w stylizacji.

Jakość swetra.

Pierwszą sprawą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, to jakość swetra. Może wydawać się dziwne to stwierdzenie, ale chodzi o to, żeby po wypraniu nic z nim się nie stało, a komfort noszenia był jak najwyższy. Zwróćmy uwagę, z jakiej tkaniny został wyprodukowany, żeby nie skurczył się i nie wydłużył. Powinniśmy mieć pewność, że się nie zmechaci. Dlatego jest to ważne, aby sprawdzić rodzaj materiału, z którego został wykonany. Niekiedy lepiej jest dołożyć parę złotych i kupić dobrej jakości ciuch, niż po praniu reklamować. Często jest problem z uznaniem reklamacji, bo producent się broni przed nią. Dlatego warto wybierać tylko najlepszych producentów tego typu garderoby, którzy stawiają przede wszystkim na jakość swetrów. Jedne z najtrwalszych i dobrych gatunkowo są swetry z wełny, która uznawana jest za jeden z najcieplejszych materiałów. 50% wełny w składzie materiału sprawia, że sweter będzie ciepły i przewiewny. Natomiast domieszka poliakrylu sprawia, że sweter nie będzie szorstki. Wełna w wysokiej temperaturze kurczy się i mechaci. Dobrą opinią cieszą się też swetry z moheru, który jest ciepłym materiałem, ale delikatnym i bardzo mechacącym. Zazwyczaj występuje jako domieszka z innym materiałem. Na rynku znajdziemy również swetry z angory, która jest odmianą wełny nadającą się dla osób z alergią. Dobrze się nosi, jest delikatna i miękka, ale przeważnie występuje jako domieszka. Producenci przy dzierganiu swetrów wykorzystują bardzo często bawełnę, która jest niedrogim materiałem i dobrze się nosi, ale nie daje za wiele ciepła, dlatego nie jest to tkanina przeznaczona na swetry zimowe. Bardzo przyjemnymi w dotyku, ponieważ są miłe i delikatne, są swetry z kaszmiru. Materiał ten jest bardzo drogi, więc cena swetra nie jest niska, ale są bardzo eleganckie i chce się je nosić jak najdłużej. Ostatnim niezwykle popularnym materiałem jest akryl, który jest sztucznym włóknem i nie przepuszcza powietrza. W swetrach z akrylu pocimy się, ale nie grzejemy. Materiał jest niepraktyczny. Łatwo się niszczy i mechaci. Akrylowe swetry są jednak bardzo tanie i szybko wysychają.

Stylizacje z udziałem swetrów.

Swetry od kilku lat przeżywają swój renesans, ponieważ na nowo odkryto w nich potencjał. Dokonano prostej rzeczy, do funkcjonalności dodano styl i elegancję. I chociaż generalny zamysł pozostał, to jednak teraz spogląda się na nie z zupełnie innej perspektywy. I chociaż wciąż znajdziemy swetry, które zakładane są przez głowę, czy swetry z okrągłym dekoltem lub w serek to jednak ich krój, fason, kolorystyka i zdobienia doskonale potrafią wpasować się w niemal każdą stylizację i podkreślić osobowość tych osób, które je noszą. Firma J & K Rzepecki Jarosław oferuje całą gamę swetrów, w przystępnych cenach. W ich ofercie znajdziemy golfy, kardigany czy rozpinane swetry, zapinane na suwak czy guziki, oraz bez żadnego zapięcia. Pasują do wielu okazji mniej formalnych, jak urodziny czy spotkania z autorami książek,  ale także znalazły swoją rolę w bardziej formalnych sytuacjach jak ślub czy ważniejsze gale. Oczywiście wówczas sweter przyjmuje inną formę, delikatniejszą, przypominającą raczej chustę, jednak jego rola jest zawsze taka sama, ma za zadanie ogrzać lekko odsłonięte kobiece ramiona. Swetry w stylizacjach mogą grać pierwsze skrzypce, stanowiąc główny element ubioru, pasujący bardzo dobrze do jeansów, ale sprawdzający się także przy spódnicy. Dla mężczyzn stanowi stonowane podkreślenie stylu i charakteru. Pasuje bardzo dobrze do eleganckiej koszuli oraz jeansów, w połączeniu, z którymi stanowi stylizację na mniej formalne okazje, podczas których wypada jednak zachować klasę. Przy zakupie swetra warto kierować się przede wszystkim jego jakością, w drugiej kolejności fasonem, zwłaszcza kiedy ma on stanowić element danej stylizacji bądź uniwersalny element naszego stroju. Cena, choć bardzo istotna, powinna być elementem, na który patrzymy na trzecim miejscu, ponieważ wybór dobrej jakości swetra na dłuższą metę procentuje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas