Artykuł sponsorowany Po co pikuje się tkaniny?

Po co pikuje się tkaniny?

Pikowanie niciowe i ultradźwiękowe to czynności, których zadaniem jest zmiana właściwości poszczególnych tkanin. Najczęściej stosuje się je w przypadku kołder oraz różnego rodzaju narzut, które oprócz warstw materiału, zawierają również wypełnienie. Jakie są największe zalety i funkcje pikowania, które sprawiły, że stało się ono tak popularną czynnością?

Unikatowa dekoracja

Pierwszą funkcja pikowania, która można zauważyć już na pierwszy rzut oka, jest stworzenie estetycznej i unikatowej dekoracji. Innowacyjne pikowarki umożliwiają stworzenie rozmaitych wzorów, od prostych rombów po różnego rodzaju fantazyjne zawijasy. Podczas poszukiwania firmy, która wykona pikowanie, warto zdecydować się na usługi przedsiębiorstwa, stosującego nowoczesne technologie, umożliwiające naniesienie wiele różnych wzorów. Przykładem może być firma Mark-Arko, której siedziba znajduje się w Toruniu. Przedsiębiorstwo zajmuje się profesjonalnym pikowaniem z wykorzystaniem technologii niciowej oraz ultradźwiękowej już od ponad 15 lat!

Trwałe połączenie

Kolejną zaletą pikowania jest możliwość połączenia dwóch lub kilku warstw materiału, tworząc spójną i dobrze wyglądającą całość. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż tradycyjne zszywanie i przede wszystkim – o wiele szybsze. Można wyróżnić dwa rodzaje pikowania. Pierwszym z nich jest niciowe, odbywa się przy użyciu igły i nici – podobnie jak klasyczne szycie. Druga metoda wykorzystuje urządzenie ultradźwiękowe i zgrzewa tkaniny ze sobą, tworząc mocne i elastyczne połączenie. Bez względu na metodę pikowania, zawsze będzie ono wytrzymałe i trwałe, jeśli zostanie wykonane przez profesjonalną firmę. Żeby je uzyskać, konieczne jest przede wszystkim odpowiednie wyposażenie – wysokiej jakości innowacyjna pikowarka do tkanin, a także odpowiednio wyszkolona i doświadczona osoba, która zajmie się jej obsługą.

Kontrola wypełnienia

Pisząc o zaletach pikowania, nie można zapomnieć również o kontrolowaniu wypełnienia. Pikowanie uniemożliwia zbieranie się wypełnienia w jednym miejscu, co jest szczególnie ważne w przypadku kołder. Nie tylko podczas korzystania z nich, ale także prania. Bez odpowiedniego pikowania, wypełnienie może „zlepiać się” w bryły, przez co rozmieści się nierównomiernie i będzie nie tylko nieestetyczne, ale także niewygodne. Pikowanie można stosować zarówno w przypadku wypełnienia naturalnego (np. z gęsiego pierza), jak i syntetycznego. Doskonale sprawdza się w przypadku kołder i narzut nie tylko o dużych rozmiarach, ale także grubościach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas