Materiał Partnera Najczęstsze powody, dla których warto uszyć garnitur na miarę

Najczęstsze powody, dla których warto uszyć garnitur na miarę

Każdy mężczyzna w dobrze skrojonym szytym na miarę garniturze, zawsze wygląda efektownie i elegancko. Warto zadbać o wygląd i mieć w szafie kilka garniturów, które sprawią, że będzie można się w nich pokazać w pracy i na wszelkiego typu uroczystościach. Pierwowzorem garniturów były mundury wojskowe. W myśl starego porzekadła „za mundurem panny sznurem” ten kto chce robić wrażenie na płci pięknej powinien mieć i nosić garnitur.

Jak szyty jest garnituru na miarę?

Szycie garnituru na miarę może trwać nawet kilka tygodni, najczęściej od czterech do sześciu. Warto o tym pamiętać i zaplanować wizytę w zakładzie krawieckim odpowiednio wcześniej. Przed wizytą u krawca np. ze Sklepu Kamelia Moda Męska, warto wybrać odpowiedni materiał. Warto zdecydować się na materiał naturalny typu wełna. Najlepsza będzie wełna z kaszmiru lub wyjątkowo delikatna wełna z merynosów. Jest ona pozyskiwana od owiec rasy merynos stąd nazwa tkaniny. Naturalna świetnie się nosi gdyż umożliwia cyrkulację powietrza. Ponadto idealnie się układa jest trwała i łatwa w czyszczeniu. Oddając taką odzież do pralni chemicznej nie trzeba się obawiać niemiłych niespodzianek, nawet gdy pralnia nieumiejętnie obejdzie się z wysokogatunkowymi materiałem. Taki garnitur może zatem w nienaruszonym stanie służyć przez bardzo długie lata. Należy pamiętać, że wełna powinna być z gatunku specjalnych, wyselekcjonowaną i przeznaczoną do szycia garniturów. Osnową marynarki są specjalne grube, naturalne płótna. Usztywniają one całą konstrukcję i utrzymują jej fason. Konstrukcja na płótnach umożliwiają nie tylko odpowiednią stabilizację ale również nienaganną i harmonijną pracę garnituru, co widać szczególnie podczas ruchu użytkownika. Garnitur szyty na miarę zawsze dobrze leży, nawet gdy właściciel sięga z gracją po chusteczkę. Ma to również praktyczne znaczenie. Ramiona mogą być dodatkowo watowane. Od spodu marynarki przyszywana jest podszewka. Najlepiej jeśli jest jedwabna lub z innego naturalnego materiału. Garnitury szyte na miarę są specjalnie wyprofilowane do danej sylwetki. Nigdzie nie powinny się marszczyć czy odkształcać.

Na jakie okazje przydaje się garnitur?

W polskiej kulturze jest wiele świąt i uroczystości gdzie mężczyzna nie powinien się pokazywać bez garnituru. W zależności od wieku pierwszą tego typu uroczystością może być chrzest małego człowieka. Tu jednak wielu rodziców ze względu na wygodą decyduje się na mniej formalne stroje. Warto jednak i na taka okazję ubrać malcowi garnitur szyty na miarę. Utrwalony na zdjęciach, będzie niezapomnianą pamiątką uroczystej chwili. Następnym ważnym momentem w życiu chłopca jest komunia święta. Tu wszyscy są zgodni, że na tego typu uroczystość komunikanci idą w strojach galowych. Garnitury do komunii są najczęściej w kolorze białym lub écru. Zdążają się również granaty, rzadziej czernie. Na progu dorosłości czyli na maturze również oficjalnym strojem jest garnitur młodzieżowy. Można wykorzystać ten szyty sto dni wcześniej na studniówkę. Garnitur ze studniówki czy matury przyda się również na inaugurację roku akademickiego, dla tych którzy wybiorą się na studia. Kolejną grupą garniturów są garnitury ślubne. Klasyczny krój ślubny to frak. Może być w wersji z kołnierzem szalowym lub z kołnierzem frakowym. Całości dopełniają atłasowe wyłogi kołnierza oraz oblekane atłasem guziki.  Kieszenie są bez patek przy wlocie wykańczane atłasem. Do smokingu idealnie pasują lakierki. Cały strój można dopełnić kamizelką w różnych kolorach lub pasem smokingowym. Nieodzownymi dodatkami są pasek, poszetka oraz spinki do mankietów. Wielu panów lubi również nosić marynarki lub całe garnitury na co dzień do pracy lub na różnego rodzaju spotkania. Strój na tego typu okazje nie musi być już tak formalny jak do ślubu.

Opracowanie:

Sklep Kamelia moda męska

Słubice , Adama Asnyka 13

Podziel się