Materiał Partnera Moje skarpetki świadczą o mnie. Dlaczego noszenie skarpet może być trendy?

Moje skarpetki świadczą o mnie. Dlaczego noszenie skarpet może być trendy?

Strój to nie tylko ochrona ciała przed chłodem, ale też sposób ekspresji. To, co na sobie nosimy, wiele mówi o naszych upodobaniach, stylu życia, czasem nawet poglądach i osobowości. Czy skarpetki też mogą coś o nas mówić? Oczywiście, że tak! Na naszych oczach tworzy się historia: skarpety stają się pełnoprawnym elementem mody. Co sprawia, że skarpety są trendy?

Diabeł tkwi w szczegółach

Styl to suma detali. Czarna sukienka może nabrać zupełnie innego charakteru w zależności od tego, jakie dodatki będą ją uzupełniać. Jeżeli więc chcesz mieć styl – to, jaki on ma być, jest drugorzędne – powinieneś zadbać właśnie o detale, drobiazgi, które dopełniają całość ubraniowej kompozycji. Od pewnego czasu takim detalem stały się… skarpetki.

Bardzo nas cieszy zmiana trendu – mówi przedstawiciel Freak Feet, firmy specjalizującej się w naprawdę zwariowanych skarpetkach. – Jeszcze niedawno skarpetki były czymś, co po prostu ma być, ale najlepiej, żeby było niewidzialne. Stąd zachowawcze kolory i oszczędne desenie. Obecnie moda sprzyja eksponowaniu skarpet, a coraz więcej osób dostrzega to, jak wielkie znaczenie mają skarpetki w budowaniu swojego wizerunku i wyrażaniu się strojem.

Jednym słowem: skarpetki są trendy! Nie chodzi jednak o te szare, nudne, jednobarwne, które łatwo dostać w każdym sklepie, markecie czy w kiosku. Skarpety nadążające za współczesnym stylem są kolorowe, wzorzyste, kontrastowe i zaskakujące!

Co mówią o tobie twoje skarpetki?

Jak nosić takie wielobarwne i rzucające się w oczy skarpetki? Wszystko zależy od Ciebie! Dla osób, które cenią ubraniową swobodę, kolorowe skarpetki będą jedynie kropką nad i. Z kolei dla tych z Was, którzy na co dzień muszą ubierać się bardzo elegancko, ukryte pod nogawkami garniturowych spodni skarpety w gumowe kaczuszki mogą być satysfakcjonującym wyrazem cichego buntu.

Kolorowe skarpetki można też nosić bardziej odważnie, eksponując je jako element kontrastujący stylistycznie i kolorystycznie ze względnie stonowanym strojem. Przy obecnej modzie, w której ważnym akcentem są odsłonięte kostki, nietrudno o to – aż proszą się, aby ubrać je ciekawie i z dumą pokazywać światu!

To, jak będziesz nosić kolorowe wesołe skarpetki, zależy od Ciebie. Dla wielu osób wciąż noszenie skarpet ze wzorem banana jest nie do pomyślenia. Są jednak ludzie, którzy nie boją się założyć je na własny ślub. Bo w końcu – dlaczego nie? Kolorowe skarpety wywołują zaskoczenie i mimowolny uśmiech, szczególnie gdy połączymy je z czymś, do czego „nie pasują”.

Podziel się