Artykuł sponsorowany Masz niepotrzebne złote przedmioty? Sprzedaj je do lombardu

Masz niepotrzebne złote przedmioty? Sprzedaj je do lombardu

Lombard to firma, która w ramach swojej działalności udziela pożyczek pod zastaw. Ponadto zajmuje się skupem oraz sprzedażą rozmaitych wartościowych przedmiotów. Do lombardu możemy oddać zarówno drobiazgi takie jak biżuteria czy zegarek, jak i sprzęt większych rozmiarów, na przykład telewizor lub komputer. To doskonały sposób, by pozbyć się rzeczy nam niepotrzebnych, a cennych dla kolekcjonerów.

Niepotrzebne ozdoby ze złota i srebra

Lista przedmiotów, które możemy oddać pod zastaw lub też po prostu sprzedać do lombardu, jest długa i obejmuje przede wszystkim przedmioty powszechnie uznawane za wartościowe. Oznacza to między innymi biżuterię, zegarki, monety, sprzęt elektroniczny czy militaria. Szczególne miejsce na tej liście zajmują złoto oraz srebro. Lombard przyjmuje wykonane z nich sztabki, medale oraz ozdoby różnego rodzaju – obrączki, kolczyki, bransoletki, ale również przedmioty artystyczne. Mogą to być przedmioty nowe lub też stare; te ostatnie mogą mieć dużą wartość dla kolekcjonerów, na przykład w przypadku monet, co podniesie cenę przedmiotu.

Wielu z nas gromadzi w domach przedmioty, których tak naprawdę nie potrzebuje. Zbierają one jedynie kurz i zajmują miejsce na strychu. Często nie wiemy, co z nimi zrobić. Aukcje internetowe to dość popularne rozwiązanie, zajmuje ono jednak dość dużo czasu i wymaga od nas pewnego wysiłku. Skup złota i srebra prowadzony przez lombardy daje nam szansę sprzedać niepotrzebne ozdoby podczas jednej wizyty w lokalu. Wystarczy przynieść przedmioty, które chcemy sprzedać, a doświadczony pracownik oszacuje ich wartość i poda nam cenę. Niewątpliwą zaletą jest przy tym możliwość jej negocjacji aż do uzyskania oferty, która zadowoli obie strony. Pamiętajmy, że lombard wprowadzi kupione od nas złoto i srebro do oferty sprzedaży, muszą one być zatem w odpowiednim stanie.

Przejrzysta umowa sprzedaży

Dużym atutem korzystania z usług lombardu są zrozumiałe zasady jego działania. Transakcje odbywają się tu poprzez zawarcie umowy przygotowanej na podstawie dokumentu ze zdjęciem. Ustaloną w toku negocjacji kwotę otrzymujemy od razu, dlatego też sprzedaż złota i innych cennych przedmiotów do lombardu to często stosowane rozwiązanie wśród osób, które mają niespodziewane problemy finansowe i potrzebują szybko gotówki. Możemy przy tym jedynie oddać pod zastaw posiadane przedmioty, zamiast całkowicie je sprzedawać. Wówczas wrócą one do nas po uregulowaniu należności. To dobre rozwiązanie, gdy przedmioty te mają dla nas wartość sentymentalną i nie chcemy ich stracić.

Jak już wspomnieliśmy cena złota i srebra w lombardzie takim jak Diamond District w Warszawie uzależniona jest od stanu sprzedawanych ozdób. Drugim czynnikiem, który ma na nią wpływ, jest aktualny kurs metali szlachetnych, a także ich zawartość w przedmiocie oddawanym do lombardu. Z tych właśnie powodów każda wycena przeprowadzana jest indywidualnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas