Artykuł sponsorowany Magia biżuterii ze srebra

Magia biżuterii ze srebra

Pierścionek, kolczyki, wisiorek to drobiazgi, które można znaleźć na toaletce niemal każdej kobiety. Przez dziesięciolecia wartość dekoracyjną miały głównie wyroby ze złota. Dziś coraz częściej sięgamy po wyroby ze srebra, nie tylko wyjątkowo piękne, ale też o wiele bogatsze wzorniczo.

Biżuteria w systemie wartości

Otaczające nas przedmioty możemy wartościować zgodnie z określonym, ogólnie przyjętym systemem, w którym znaczące miejsce zajmuje zarówno wartość materialna biżuterii, jak i kilka innych, jak wartość estetyczna, funkcjonalna, emocjonalna czy sentymentalna. Przez długie stulecia precjoza utożsamiano głównie z ich wartością materialną, bowiem cenne przedmioty godne były przypisywania im symboliki religijnej i znamion władzy. Jeszcze 50 lat temu jedyną wartość w tym kontekście miało złoto, a podarowanie komuś biżuterii ze srebra wiązało się z nietaktem lub – w potocznym rozumieniu – ze skąpstwem. Srebrne pierścionki przeznaczano głównie dla dziewczynek i nastolatek, a dorosłe kobiety nosiły jedynie łańcuszki, bardziej uniwersalne w kontekście stylizacji z ubraniami.

Współczesność wygląda już nieco inaczej, bowiem nie tylko złoto znacznie straciło na wartości, ale też pojawiły się nowe trendy, które skłaniają do poszukiwania mniej kosztownych materiałów, stawiając bardziej na kreację artystyczną niż na kosztowność precjozów. Nie oznacza to oczywiście, że złoto całkowicie wyszło z mody, bowiem nadal jest ono wymiernym synonimem luksusu, a także podkreśla nieco wyższy status materialny i z tego powodu jest szczególnie lubiane przez osoby, które chcą się wyróżniać. W gronie przeciętnych użytkowniczek biżuterii jednak coraz bardziej doceniane jest srebro, nie tylko z uwagi na jego niższą cenę, ale i większe możliwości.

Atuty biżuterii ze srebra

O biżuterii ze srebra można mówić godzinami, wymieniając jej liczne zalety i rozwodząc się nad pięknem produkowanych z niego drobiazgów. Wśród licznych zalet jednak można wymienić trzy, które mają kardynalne znaczenie dla wyjątkowego wzrostu jego popularności. Pierwszą z nich jest plastyczność srebra i związana z nią łatwość obróbki. Metal ten roztapia się w niższej temperaturze, więc nie wymaga tworzenia specjalnych warunków, a jego wartość pozwala też na ewentualne straty przy tworzeniu wyszukanych wzorów. Plastyczność i możliwość wszechstronnego kształtowania to cecha sprzyjająca powstawaniu niebanalnych, bardzo skomplikowanych pierścionków, naszyjników czy kolczyków, stylizowanych w kwiaty czy subtelne ażurowe koronki.

Drugą cechą, która wpływa na popularność srebra, jest jego uniwersalność kolorystyczna, dzięki której materiał ten idealnie komponuje się z każdym dodatkiem. Równie pięknie wygląda srebrny pierścionek z cyrkonią, jak i kolczyki z perłą, czarnym onyksem lub kolorowym agatem. W srebro można oprawić niemal wszystko, a metal ten świetnie pasuje również do emalii, ceramiki, syntetycznych korali czy skóry. W asortymencie firmy PW Kom. G. Komuniewski można znaleźć przepiękne bransoletki ze sznurkowej plecionki zdobionej oprawionym w srebro kryształem czy też piękne naszyjniki ze sznurka i przywieszek. Poza wspomnianymi dwiema zaletami srebrna biżuteria ceniona jest też za jej uniwersalność, bowiem pasuje kobietom w każdym wieku i do każdego stroju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas