Artykuł sponsorowany Jakie produkty powstają w pracowniach haftu artystycznego?

Jakie produkty powstają w pracowniach haftu artystycznego?

Pracownie haftu artystycznego zajmują się haftem ręcznym oraz maszynowym dla instytucji, firm i klientów indywidualnych, którzy cenią sobie niepowtarzalne zdobnictwo. Przy zastosowaniu haftu artystycznego można stworzyć zarówno unikatowe produkty codziennego użytku, jak i sztandary czy proporce, będące symbolem grup i instytucji. Zobacz, co oferują pracownie hafciarskie.

Sztandary, proporce i emblematy

Sztandar to od wieków symbol przynależności do określonej grupy, będący nieodzownym element funkcjonowania różnego rodzaju organizacji. Za pomocą sztandaru można podkreślić przywiązanie do wyznawanych wartości, a jego historia sięga setek lat.

Ze względu na swoją wagę powinien być wykonany z najwyższą starannością oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Pracami takimi trudnią się pracownie takie jak  Studio Haftu Artystycznego z Tarnobrzegu.

Sztandary, proporce i emblematy wykonuje się zarówno metodą tradycyjnego haftu ręcznego, jak i maszynowo, a adresatami tego typu produktów są zazwyczaj instytucje kościelne, służby wojskowe i policyjnych, kluby łowieckie, szkoły, jednostki OSP oraz PSP. Nierzadko zamawiają je również pasjonujące się historią osoby prywatne.

Pracownie haftu artystycznego oferują także usługi renowacji sztandarów, ich replikowanie oraz wyposażenie – w tym głowice do sztandarów. Hafty często wykonywane są na specjalne zamówienie – od projektu po wykończenie, a wzornictwo jest praktycznie nieograniczone.

Godła i herby haftowane, a także hafty liturgiczne

Godło to ważny i majestatyczny symbol państwa. Znajduje się w wielu urzędach i instytucjach. Haftowane godła oraz herby w formie np. obrazów gabinetowych cechują się ponadprzeciętną jakością wykonania, a do ich przygotowania wykorzystuje się tradycyjne metody, obejmujące haft ręczny, aplikacje i wyszywanie, oraz nowoczesny haft maszynowy. Muszą one spełniać rygorystyczne normy dotyczące przedstawiania symboli narodowych, dlatego, jeśli planujesz zamówienie tych symboli do szkoły, instytucji samorządowej, prawniczej lub na użytek własny, powinieneś korzystać jedynie sprawdzone pracownie, mające duże doświadczenie w tego typu pracach.

Hafty na szatach liturgicznych, albach, stułach, a także strojach komunijnych oraz bieliźnie kielichowej wykonuje się zarówno tradycyjną metodą ręczną, jak i maszynowo. Rękodzielnicy dbają o każdy detal i wykonują je za pomocą najwyższej jakości nici. Często są to misterne zdobienia, wykonywane zgodnymi z estetyką kościoła lub szczególną symboliką.

Haft użytkowy – wyjątkowe elementy aranżacji wnętrza

Haft artystyczny doskonale sprawdza się nie tylko na proporcach i sztandarach, ale również na co dzień, jako oryginalna dekoracja wnętrza domu lub zdobienie odzieży.

Do najczęściej wybieranych przez klientów zdobionych przedmiotów codziennego użytku zaliczyć można:

  • obrusy,
  • serwetki,
  • poszewki na pościel,
  • wykroje ubrań,

a także różnego rodzaju ozdoby świąteczne – bombki, dzwonki, pudełka prezentowe oraz eleganckie kartki świąteczne z wyhaftowanym wzorem. W ofercie pracowni haftu artystycznego znajdziesz również produkty okolicznościowe – idealne na ślub, chrzest dziecka, Pierwszą Komunię Świętą lub inne okazje.

Zdobione w wyjątkowy sposób, spersonalizowane produkty to wspaniały pomysł na prezent zarówno dla osób starszych, jak i bardzo młodych – każdy ucieszy się z hartowanego dzieła sztuki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas