Artykuł sponsorowany Jakie poprawki krawieckie wykonuje się najczęściej?

Jakie poprawki krawieckie wykonuje się najczęściej?

Czasami bywa tak, że kupujemy w sklepie ubranie, które nie do końca dobrze na nas leży. Zdarza się też, że dostajemy odzież od kogoś, kto już jej nie nosi. Pragniemy wówczas jak najlepiej dopasować ją do swojej sylwetki. Pomoże w tym doświadczona krawcowa. Jakie poprawki krawieckie najczęściej wykonywane są w pracowniach?

Skracanie i wydłużanie spodni

Spodnie szyte są według ustandaryzowanych rozmiarówek. Zwykle dobieramy je na podstawie szerokości w pasie oraz długości nogawki. Nierzadko zdarzają się sytuacje, że ubranie doskonale dopasowuje się do naszej talii, ale nogawki są albo zbyt krótkie, albo za długie. Problem ten dotyczy najczęściej osób bardzo wysokich i niskich. Korekta długości spodni nie sprawi kłopotu dobrej krawcowej. Dotyczy to zarówno spodni garniturowych, jeansów, jak i modeli uszytych z eleganckich tkanin. Specjalistka skróci też za długą spódniczkę, sukienkę, lub wręcz przeciwnie – doszyje materiał, by ta nie prezentowała się zbyt kuso.

Zwężanie/poszerzanie spodni w pasie

Komu z nas nie zdarzyło się wyciągnąć po czasie ulubionej pary spodni tylko po to, by stwierdzić, że są odrobinę za małe w pasie? Nie musimy się z nimi żegnać. Możemy oddać spodnie do poszerzenia. Producenci odzieży przewidują nieduży zapas materiału. Oczywiście mowa tu głównie o spodniach garniturowych. Poszerzenie jeansów może okazać się niemożliwe. Nie powinno być natomiast kłopotu z ich zwężeniem.

Skracanie rękawów marynarki

Zakup gotowej marynarki, która nie będzie wymagała żadnych poprawek krawieckich, graniczy z cudem. Zazwyczaj problemem są za długie rękawy, które sprawiają, że górna część sylwetki nie wygląda najlepiej. Pamiętajmy, że spod marynarki powinny wystawać mankiety koszuli. Przynajmniej na 1-2 cm. Dodaje to elegancji całej stylizacji. Oznacza to, że rękaw marynarki musi kończyć się mniej więcej na wysokości kostki, która wyznacza granicę kości łokciowej. Jak informuje krawcowa z pracowni krawieckiej „U Basi” – rękawy marynarki można też skrócić od góry, ale jest to znacznie trudniejsze do wykonania.

Łatanie, cerowanie, przyszywanie guzików

Żyjemy w czasach, gdy uszkodzoną odzież bez żalu wyrzucamy do kosza. Fakt, że na rynku jest tak dużo ubrań, spowodował też obniżenie ich jakości. Czasem kupujemy jakąś rzecz, a w domu okazuje się, że ma ona zbyt luźno przyszyte guziki lub zacinający się zamek błyskawiczny. Zwykle nie mamy czasu, by zająć się tym samodzielnie. Krawcowa naniesie niezbędne poprawki, dzięki czemu odzież odzyska funkcjonalność, którą utraciła na skutek niedokładnego wykonania. Nie warto wyrzucać ubrań, które można naprawić. Tym bardziej, jeśli są uszyte z dobrych tkanin. Czasem wystarczy drobny zabieg, by dana rzecz ponownie nadawała się do użytku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas