Materiał Partnera Jakie buty dobrać do garnituru?

Jakie buty dobrać do garnituru?

Jeszcze do niedawna eleganckie, męskie obuwie kojarzyło się z niewygodą, brakiem praktyczności i dyskusyjnymi walorami estetycznymi. Obecnie panowie mają dostęp do naprawdę porządnych, wysokiej jakości butów, które wyróżniają się nowoczesnym designem i klasyczną stylowością. Mimo to wielu mężczyzn wciąż ma problem z dobraniem butów do garnituru i innych strojów wieczorowych. Czym kierować się przy wyborze obuwia na szczególne okazje?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Dobrze skrojony garnitur, wyprasowana koszula i stylowy krawat lub mucha to nieodłączne elementy stroju męskiego na uroczyste okazje. Niestety wielu panów wciąż niewielką uwagę przywiązuje do wkładanego na ten czas obuwia. Tymczasem dobre buty zawsze poprawią ogólny wygląd wybranej stylizacji i będą stanowiły jej uzupełnienie. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie – oprócz obuwia sportowego – przynajmniej dwie pary butów na - bardziej i mniej- formalne spotkania. Pozwoli to uchronić się przed modowym faux-pas oraz doda pewności siebie podczas np. firmowego spotkania z ważnym kontrahentem. Świadomość, że wygląda się dobrze i stosowanie do okazji sprawia, że czujemy się lepiej, dzięki czemu łatwiej i chętniej nawiązujemy kontakty towarzyskie.Jakie buty kupić do klasycznego garnituru?

W życiu zdarza się wiele okazji, kiedy należy włożyć klasyczny garnitur. Mowa tutaj chociażby o ślubie kogoś z rodziny, chrzcinach bratanicy, czy okrągłej rocznicy ślubu rodziców. Idealnym dopełnieniem męskiego stroju będą w tym wypadku oksfordki, czyli skórzane półbuty z charakterystycznymi przeszyciami. Nie tylko dodadzą one stylizacji charakteru, ale też podkreślą elegancki look. Jak radzi specjalista z internetowego sklepu obuwniczego LEOMODA – najlepiej zdecydować się na model w kolorze czarnym, który jest najbardziej uniwersalnym odcieniem.

Jakie buty wybrać do smokingu?

Smoking to rodzaj naprawdę wytwornego stroju, który wkłada się jedynie na szczególne uroczystości. Coraz częściej wybierany jest przez mężczyzn, którzy za chwile staną na ślubnym kobiercu. Smoking to również doskonały outfit na prestiżową galę czy noworoczny bal. Buty do tego stroju muszą być utrzymane w takiej samej stylistyce. Idealnie sprawdzi się w tym celu wizytowe obuwie męskie z delikatnym połyskiem. Może być wykonane ze skóry licowej lub lakierowanej, która uchodzi wręcz za luksusową.

Jakie obuwie sprawdzi się do eleganckiego stroju na co dzień?

Pracownicy korporacji i przedstawiciele wielu różnych firm, często muszą stosować się do określonego dress codu. W takim przypadku zakup bardziej eleganckiego obuwia do pracy jest koniecznością. Poza – wspomnianymi już- oksfordkami, możemy skusić się na męskie derby lub mokasyny. Aby podkreślić swój indywidualny styl, warto zdecydować się na buty w różnych kolorach, z ciekawym wzorem, przetarciami czy ozdobnymi klamerkami. W końcu elegancja nie musi być nudna!

Opracowanie:

LEOMODA Sp. z o.o.

Rzeszów , pl. Wolności 2 lok. 215

Podziel się