Artykuł sponsorowany Jak wygląd szycie sukni ślubnej na miarę?

Jak wygląd szycie sukni ślubnej na miarę?

Szycie sukni ślubnej to zadanie dla pracowni krawieckiej lub salonu mody ślubnej, który jest w stanie spełnić wszystkie oczekiwania panny młodej. Ważne jest zatem to, by zaprojektowana od podstaw suknia idealnie oddawała charakter przyszłej mężatki, jej gusta, a także styl. Ślubna i weselna kreacja musi również pasować do całej oprawy ceremonii i późniejszej zabawy. Aby to osiągnąć, szycie sukni musi odbyć się w kilku etapach.

Projektowanie sukni ślubnej

Jeśli przyszła panna młoda zdecydowała się na zaprojektowanie sukni ślubnej od podstaw, powinna dokładnie zaplanować koncepcje jej wyglądu. Ważne jest bowiem to, by podczas pierwszych konsultacji w salonie sukien ślubnych określić styl kreacji, pożądany kolor, a także fason. Warto posiłkować się zdjęciami, a nawet rysunkami. Je dla klientki z pewnością przygotują też krawcowe z wybranego sklepu. To one podpowiadają, jakie suknie są modne w danym sezonie ślubnym, a także to, które modele będą pasowały idealnie do urody klientki oraz jej stylu. Niebywale ważny jest zatem wywiad z przyszłą panną młodą i wspólne zaprojektowanie wymarzonej sukni. Najlepsze salony ślubne pomagają zatem przekształcić koncepcje i pomysły kobiet w dopracowane do każdego szczegółu projekty.

Niekiedy liczyć można też na wizualizację sukni ślubnej. Nie oznacza to jednak tego, że salony, które nie tworzą cyfrowych projektów, nie są w stanie przygotować wyjątkowej kreacji. Przede wszystkim ważny jest dobry projekt i rysunek. Te w dużej mierze powstają zaś na podstawie wykonanej miary. Suknia ślubna musi bowiem idealne pasować do sylwetki kobiety, maskując niedoskonałości, a eksponując wszystkie atuty. Takie umiejętności posiadają krawcowe z pracowni CALINECZKA, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki i gdzie kobiety mogą przeżyć metamorfozę życia.

Przymiarka sukni i wykonywanie poprawek

Projekt sukni ślubnej składa się na miarę, dobrany materiał, określony fason, wskazany model kreacji, a także na wybrane elementy ozdobne. Wszystkie zebrane przez krawcowe informacje służą zaś do stworzenia tzw. bazówki, po której przygotowaniu przyszła panna młoda musi zgłosić się na przymiarkę. Warto wiedzieć, że na tym etapie klientka może jeszcze wprowadzić w projekt sukni zmiany dotyczące jej fasonu. W przypadku akceptacji bazówka staje się podstawą do przygotowania podstawowej wersji sukni ślubnej. Nie ma ona jeszcze dodatków, wstawek i elementów ozdobnych, a istotne jest to, by ona również została przymierzona.

Trzecia, a nawet czwarta przymiarka to wizyty, które mają na celu idealne dopasowanie sukni do figury. To wtedy kreacja jest upiększana i dopracowywana co do jednego milimetra. Dobierany jest również do niej welon, woalki, rękawiczki, biżuteria, tiara oraz obuwie ślubne, które również warto zaprojektować od podstaw na miarę.

Ostatnia miara i odbiór kreacji

Szycie sukni ślubnej w salonie mody ślubnej trwa od kilku do kilkunastu tygodni. Pośpiech jest niewskazany, a odbiór sukni powinien zostać zaplanowany na około półtora miesiąca przed ślubem i weselem. Ważna jest bowiem końcowa miara, podczas której suknia ostatecznie dopasowywana zostanie do figury kobiety. W przypadku kreacji mocno opinających ciało, podkreślających biust oraz biodra, warto wyznaczyć dodatkową wizytę w salonie tuż przed ślubem. Drobne poprawki można wykonać nawet dzień przed nim.

Kobiety, które kupiły gotowe kreacje – również używane – także mogą skorzystać z usług salonów mody ślubnej, gdzie dokonywane są poprawki. W takich pracowniach odświeżane są suknie ślubne: uzupełniane są uszkodzone elementy i dekoracje oraz odzyskiwany jest wyjściowy ich kolor. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas