Materiał Partnera Jak umieszcza się grawer na biżuterii?

Jak umieszcza się grawer na biżuterii?

Nie ulega wątpliwości, że grawerowanie biżuterii to tradycja, która otrzymuje się od wielu lat i stanowi dobry sposób na nadanie zarówno obrączkom, bransoletkom, jak i zegarkom emocjonalnego charakteru. Obecnie wiele sklepów jubilerskich wychodzi naprzeciw klientom i oferuje usługę grawerowanie nie tylko biżuterii, ale również tabliczek pamiątkowych. Jak umieszcza się grawer na biżuterii i co warto wiedzieć o grawerowaniu? Wyjaśniamy!

Na czym polega grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe to najnowocześniejsza metoda zdobienia, która daje wiele niespotykanych dotąd możliwości, ponieważ z jej pomocą możliwe jest wykonanie zarówno odcisku palca, jak i oryginalnego napisu wykonanego pismem odręcznym. Grawerowanie laserowe znajdujące się w ofercie sklepów jubilerskich takich jak Zeg Mar w Bydgoszczy rozpoczyna się od wykonania projektu graficznego zgodnego z własnymi preferencjami, a także przeznaczeniem, a następnie za pomocą drukarki, projekt przesyłany jest do specjalnego lasera.

Dzięki wysłaniu sygnału do lasera następnym krokiem jest naciśnięcie odpowiedniego przycisku i rozpoczęcie automatycznego procesu grawerowania. Podczas umieszczania grawerunku wiązka promienia laserowego silnie nagrzewa materiał, w wyniku czego dochodzi do zmiany materiału oraz wyparowania nagrzanej powierzchni. Warto również wspomnieć o tym, że metoda laserowa jest metodą bezdotykową, co oznacza, że laser w żaden sposób nie brudzi ani nie uszkadza grawerowanej biżuterii.

Jakie zalety ma grawerowanie laserowe?

Grawerowanie za pomocą lasera wyróżnia się na tle innych metod wysoką estetyką i precyzją, nawet w przypadku wykonywania bardzo drobnych i szczegółowych grawerów. Co więcej, grawerowanie laserowe gwarantuje otrzymanie eleganckiego i jednocześnie trwałego wzoru, ponieważ nie ulega on zniszczeniom pod wpływem środków chemicznych.

Z racji tego, że grawerowanie odbywa się za pomocą komputerowej jednostki, metoda laserowa umożliwia powtarzalność wykonania zaprojektowanego wzoru, co pozwala na masową produkcję biżuterii. Dzięki temu istnieje możliwość wykonaniu paru takich samych grawerów, co jest niezwykle istotne w przypadku grawerowania obrączek ślubnych lub w sytuacji wykonywania grawerów na biżuterii przeznaczonej dla rodziców państwa młodych.

Personalizowana biżuteria z grawerem

Grawerowana biżuteria przede wszystkim ma na celu podkreślić wartość sentymentalną danego przedmiotu, a tym samym bardzo często stanowi wyjątkową pamiątkę na lata. Z tego powodu najczęściej spotykane są obrączki ślubne z grawerem, na których powierzchni zazwyczaj umieszczane są imiona lub inicjały pary młodej wraz z datą ślubu, ale również ciekawym pomysłem jest umieszczenie na biżuterii ślubnej ważnej dla obu osób sentencji.

Z kolei zegarki lub bransoletki z grawerem to świetny pomysł na unikalny podarunek dla bliskich osób, zarówno na urodziny, jubileusze lub na święta, takie jak dzień Matki. Dzięki temu, że grawerunek może być spersonalizowany na wiele sposób, bez wątpienia każdy ma szansę na stworzenie biżuterii, która wywoła w bliskich osobach miłe emocje oraz wzruszenie.

Warto również wspomnieć o tym, że możliwość grawerowania metodą laserową na różnych powierzchniach umożliwia także wykonanie zdobienia na tabliczkach pamiątkowych, które często znajdują zastosowanie jako prezent pożegnalny doceniający wieloletnią pracę pracowników.

Podziel się