Materiał Partnera Jak stworzyć świąteczną atmosferę?

Jak stworzyć świąteczną atmosferę?

Święta to wyjątkowy czas wypełniony spotkaniami z bliskimi, pysznym jedzeniem, odpoczynkiem od pracy i innych obowiązków. Wiele osób pragnie, aby podczas świąt panowała niezapomniana, świąteczna atmosfera. Jak ją wykreować? Na pewno pomoże w tym odpowiednie przygotowanie domu, uwzględniające ozdoby świąteczne. Warto jednak dodać, że wcale nie trzeba wydawać dużej ilości gotówki, aby uatrakcyjnić swój dom lub mieszkanie.

Naturalne ozdoby na Wielkanoc

Ozdób świątecznych jest całe mnóstwo. W okresie przedświątecznym sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują mnóstwo różnych produktów. Aby nie zatracić się w przedświątecznej gorączce zakupowej, warto zwrócić się w stronę nieco mniej popularnych, ale równie urzekających ozdób naturalnych z drewna i filcu, na przykład ze sklepu hanDKate. Tego typu dodatki świetnie wyglądają w różnych stylach aranżacyjnych, poza tym są one bardziej przyjazne dla środowiska niż chociażby plastikowe odpowiedniki.

Do najbardziej charakterystycznych ozdób świątecznych na Wielkanoc należy oczywiście pisanka. Drewniane pisanki ze sklepu hanDKate są dostępne w różnych wzorach: z tradycyjnym motywem łowicim, urzekającym wzorem orientalnym, radosnym wzorkiem w kropki lub z motywami zwierząt. Można je nabyć z przewieszką i na patyku (dzięki czemu można je bezpiecznie umiejscowić na różnych aranżacjach) lub na stojaczku (dzięki czemu stają się samodzielną ozdobą stojącą). A co warto postawić na świąteczny stół? Możliwości jest wiele. Oprócz świątecznego stroika ciekawym akcentem może być serwetnik z motywem zajączka, podkładka pod kubek z motywem świątecznym, bądź też obrączka na serwetkę w kształcie pisanki.

Ozdoby na Boże Narodzenie

Co natomiast na Gwiazdkę? Tutaj oczywiście centralnym punktem jest choinka i mnóstwo możliwości jej ozdobienia. Dla osób, które stawiają na naturalne i oryginalne akcenty, warto polecić ozdoby drewniane grawerowane, na przykład śnieżynki. Grawerem może być imię lub każdy inny dowolny napis. Taka spersonalizowana drewniana śnieżynka na choinkę może być także dodatkiem do świątecznego prezentu. W sklepie hanDKate kupisz drewniane ozdoby zarówno z grawerem, jak i bez, w wersji kolorowej oraz naturalne.

Relacje z bliskimi

Piękne ozdoby to jeden ze sposobów na zbudowanie świątecznej atmosfery. Jednak inną, jeszcze ważniejszą rzeczą są dobre relacje z bliskimi. Święta to dobry czas na pojednanie sporów i wyrozumiałość co do różnych poglądów na życie. W tym okresie tematy kontrowersyjne, takie jak polityka, lepiej odłożyć na bok. Skupienie się na pozytywach, bliskich nam osobach, dobrym jedzeniu i pięknych ozdobach pomoże wykreować prawdziwie świąteczną atmosferę.

Opracowanie:

Katarzyna Dąbrowska D&K

Urzut , Łączna 34

Podziel się