Artykuł sponsorowany Jak dopasować sukienkę do figury? – podstawowe zasady

Jak dopasować sukienkę do figury? – podstawowe zasady

Czy  wiesz, że sukienki są uznawane za najbardziej kobiecy element damskiej garderoby? Dobrze dobrane, podkreślają walory sylwetki, dodają lekkości i tuszują mankamenty urody. W dopasowanej do figury sukience atrakcyjnie mogą więc wyglądać zarówno te szczupłe jak i te bardziej puszyste Panie. Przeczytaj, jakimi kryteriami kierować się przy zakupach odzieżowych dla typów sylwetki: jabłko, gruszka i klepsydra.

Typ figury klepsydra – co wybrać?

Jednym z najbardziej pożądanych typów kobiecej sylwetki jest klepsydra. Osoby, które mogą się nim pochwalić mają bardzo zgrabną i  proporcjonalną budowę ciała. W tym przypadku nie jest więc potrzebna żadna korekta, lecz jedynie odpowiednie wyeksponowanie atutów za pomocą modnej odzieży damskiej. Sukienki, które idealnie sprawdzą się w tym przypadku powinny więc:

  • podkreślać linię talii – często efekt ten można osiągnąć, dzięki marszczeniom w okolicy talii lub przez użycie paska,
  • posiadać niezbyt głęboki dekolt  - najlepiej będzie komponowało się wycięcie w kształcie litery „V”,
  • przylegać do ciała – noszenie zbyt luźnych ubrań może dać odwrotny, od pożądanego, efekt.

Rodzaje sukienek odpowiednie dla figury gruszka

Krągłości w okolicach bioder i ud, subtelna linia ramion i widoczne wcięcie w talii – to cechy charakterystyczne dla sylwetki typu gruszka. Głównym wyzwaniem w tym przypadku jest więc wizualne zachowanie odpowiednich proporcji ciała między węższą górą a szerszym dołem. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wybranie rozkloszowanego modelu sukienki, niemniej jednak – możliwe są również inne opcje. Osoby, które lubią ołówkowe fasony, nie muszą z nich rezygnować – wystarczy zadbać o odpowiedni typ dekoltu. Jeśli będzie on falisty, przykuje uwagę innych osób i odciągnie wzrok od dolnych partii ciała.

Jaki fason wybrać dla jabłka?

Bardzo często spotykanym typem sylwetki jest jabłko. Panie, które posiadają taką figurę zazwyczaj posiadają zaokrąglone: brzuch, biust i biodra. Za największą wadę uważają więc one brak wyraźnego wcięcia w talii, niemniej jednak – mogą one pochwalić się zgrabnymi nogami. W tym przypadku warto więc wyeksponować dolne partie ciała, przez wybór sukienki o długości do kolan. Warto zaznaczyć, że dobrym wyborem będzie także sukienka w kształcie trapezowej lub prostej tuniki. Modele takie można znaleźć w przedsiębiorstwie Top Bis – u producenta modnej odzieży, który działa na rynku od 1997 roku. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że jakość dostępnej odzieży jest wysoka, zatem marka zdobyła zaufanie szerokiego grona klientów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas