Materiał Partnera Jak dopasować sukienkę do figury? – podstawowe zasady

Jak dopasować sukienkę do figury? – podstawowe zasady

Czy  wiesz, że sukienki są uznawane za najbardziej kobiecy element damskiej garderoby? Dobrze dobrane, podkreślają walory sylwetki, dodają lekkości i tuszują mankamenty urody. W dopasowanej do figury sukience atrakcyjnie mogą więc wyglądać zarówno te szczupłe jak i te bardziej puszyste Panie. Przeczytaj, jakimi kryteriami kierować się przy zakupach odzieżowych dla typów sylwetki: jabłko, gruszka i klepsydra.

Typ figury klepsydra – co wybrać?

Jednym z najbardziej pożądanych typów kobiecej sylwetki jest klepsydra. Osoby, które mogą się nim pochwalić mają bardzo zgrabną i  proporcjonalną budowę ciała. W tym przypadku nie jest więc potrzebna żadna korekta, lecz jedynie odpowiednie wyeksponowanie atutów za pomocą modnej odzieży damskiej. Sukienki, które idealnie sprawdzą się w tym przypadku powinny więc:

  • podkreślać linię talii – często efekt ten można osiągnąć, dzięki marszczeniom w okolicy talii lub przez użycie paska,
  • posiadać niezbyt głęboki dekolt  - najlepiej będzie komponowało się wycięcie w kształcie litery „V”,
  • przylegać do ciała – noszenie zbyt luźnych ubrań może dać odwrotny, od pożądanego, efekt.

Rodzaje sukienek odpowiednie dla figury gruszka

Krągłości w okolicach bioder i ud, subtelna linia ramion i widoczne wcięcie w talii – to cechy charakterystyczne dla sylwetki typu gruszka. Głównym wyzwaniem w tym przypadku jest więc wizualne zachowanie odpowiednich proporcji ciała między węższą górą a szerszym dołem. Dobrym rozwiązaniem będzie więc wybranie rozkloszowanego modelu sukienki, niemniej jednak – możliwe są również inne opcje. Osoby, które lubią ołówkowe fasony, nie muszą z nich rezygnować – wystarczy zadbać o odpowiedni typ dekoltu. Jeśli będzie on falisty, przykuje uwagę innych osób i odciągnie wzrok od dolnych partii ciała.

Jaki fason wybrać dla jabłka?

Bardzo często spotykanym typem sylwetki jest jabłko. Panie, które posiadają taką figurę zazwyczaj posiadają zaokrąglone: brzuch, biust i biodra. Za największą wadę uważają więc one brak wyraźnego wcięcia w talii, niemniej jednak – mogą one pochwalić się zgrabnymi nogami. W tym przypadku warto więc wyeksponować dolne partie ciała, przez wybór sukienki o długości do kolan. Warto zaznaczyć, że dobrym wyborem będzie także sukienka w kształcie trapezowej lub prostej tuniki. Modele takie można znaleźć w przedsiębiorstwie Top Bis – u producenta modnej odzieży, który działa na rynku od 1997 roku. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że jakość dostępnej odzieży jest wysoka, zatem marka zdobyła zaufanie szerokiego grona klientów.

Opracowanie:

Top Bis Jadwiga Finkelsztajn-Osińska

Zielonka , Ceglana 3

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas