Artykuł sponsorowany Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Jak dobrać spódnicę do sylwetki?

Idealny czas na spódnicę? Lato! Kobieca, bardzo wygodna, a także… potrafiąca kamuflować pewne niedoskonałości, o czym wciąż nie wszystkie zdajemy sobie sprawę. Oczywiście kluczem do wyboru „spódnicy idealnej” jest dopasowanie właściwego kroju do sylwetki, co warto robić zgodnie z kilkoma wskazówkami zalecanymi przez stylistów i doradców sklepów odzieżowych. Jak poprawnie dobrać spódnicę do figury?

Krótkie nogi

Wiele pań obawia się, że spódnica dodatkowo skróci ich nogi, a tym samym optycznie całą sylwetkę. Aby tego uniknąć, warto wybierać kroje kończące się przed kolanem, a także modele z wysokim stanem. Te ostatnie będą dodatkowo pomagały wysmuklić sylwetkę i nadać jej bardziej kobiecego kształtu. Przy stosunkowo krótkich nogach, zawsze warto pokusić się również o nieco wyższe buty, a także monochromatyczną kolorystykę stylizacji, pozwalającą na dodatkowe wydłużenie ciała i nadanie mu lekkości.

Szersze biodra

Szerokie biodra to prawdziwy atrybut kobiecości, dlatego z pewnością nie warto się ich wstydzić! Jeśli jednak jest to nasz kompleks, wybierajmy spódnice w kształcie litery A, które będą luźno spływać po ciele i przykrywać to, czego zazwyczaj staramy się nie uwydatniać. Jak przyznaje projektantka firmy TOP-BIS zajmującej się produkcją odzieży, specjalnie dla pań z szerszymi biodrami, zostały wykreowane modele modnych spódnic Rena i Lesley, które dostępne są dla kobiet od rozmiaru S do XXXL. Zostały one stworzone w neutralnych kolorach, dzięki czemu łatwiej można dobrać do nich inne elementy garderoby.

Masywniejsze łydki

Kolejnym kompleksem wielu pań, który zniechęca je do zakupu spódnicy, są nieco masywniejsze łydki. Jeśli zależy nam na ich optycznym wyszczupleniu bądź zakryciu, wybierajmy dłuższe warianty spódnic, najlepiej takie, które odsłaniają kostkę, co nadaje stylizacji lekkości. W tym przypadku powinniśmy zdecydowanie unikać obszernych spódnic tiulowych kończących się przed kolanem, które dodadzą objętości dolnej części ciała i podkreślą to, co chciałybyśmy zakryć. Styliści zalecają także, aby przy większych łydkach, unikać zakładania butów zawiązywanych wokół kostki, co dodatkowo zwróci uwagę na ten fragment figury.

Latem spódnice wracają do łask kobiet, które wówczas chętniej odkładają jeansy i materiałowe spodnie na bok. Aby jednak czuć się w pełni komfortowo i pewnie, warto sprawdzić w jakim modelu wyglądamy najlepiej. Wówczas zakupy, zarówno teraz jak i w przyszłości, okażą się zdecydowanie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas