Materiał Partnera Jak dobrać odzież do typu figury? Praktyczne wskazówki

Jak dobrać odzież do typu figury? Praktyczne wskazówki

Wybierając odzież damską, warto zwracać uwagę nie tylko na to, aby czuć się w niej dobrze. Równie ważne jest dopasowanie do typu figury. Dzięki temu będziemy mogły podkreślić atuty naszej sylwetki, a także wizualnie zamaskować jej ewentualne niedoskonałości. Każda kobieta ma nieco inny typ figury. Jak go określić? Pomocne mogą być nasze wskazówki.

Koło

Panie o tym typie sylwetki mają piersi i talię większe od obwodu ramion i bioder. Biust jest zwykle duży lub bardzo duży. Figura typu koło powinna skoncentrować się na przywróceniu proporcji. Pomogą w tym kolory (ubrania na górną partię ciała powinny być ciemniejsze, na dolną - jaśniejsze), dekolty typu serek, sukienki w kształcie litery „A”, bez wcięcia w talii, a także brak elementów „poszerzających” górę, np. żaboty, marszczenia, falbanki, bufki, poduszki.

Prostokąt

Panie o tym typie figury mają podobny obwód talii, bioder, ramion i biustu. W tym przypadku należy skupić się na dolnej partii ciała - poszerzeniu bioder i pośladków i uwypukleniu talii. Można to zrobić nosząc spódnice i sukienki typu bombki, tulipany lub rozkloszowane, bądź też ubrania o zaokrąglonych kieszeniach na wysokości bioder, ud i pośladków. Ten typ figury powinien unikać spodni w prostej linii, opiętych ubrań i dodatków w kształcie prostokątów i kwadratów.

Trójkąt

Sylwetka typu trójkąt ma biodra szersze niż ramiona, a biust jest zwykle mały lub średni. Panie o takim typie sylwetki powinny skupić się na wysmukleniu linii bioder i optycznym poszerzeniu ramion. Można to zrobić nosząc spódnice ołówkowe proste lub lekko rozkloszowane (ale nie za krótkie), unikając spodni, nosząc wzorzyste bluzki damskie a także odzież z delikatnych tkanin. Duży wybór ubrań znajdziesz w butikach z odzieżą damską, np. B&B Fashion Barbara Schultz z Radomierza.

Odwrócony trójkąt

Panie o tym typie sylwetki mają odwrócone proporcje w porównaniu do trójkąta - obwód ramion lub biustu jest szerszy od obwodu bioder, a talia jest przy tym mało widoczna. W tym przypadku należy się skupić na optycznym wysmukleniu górnych partii ciała. Można to zrobić wybierając trójkąty w serek, żakiety z miękkich tkanin, bez poduszek i klap, spodnie zwężane u dołu, unikając ubrań z pagonami, poduszkami lub ozdobami na linii ramion.

Klepsydra

Sylwetka w typie klepsydry cechuje się podobnym obwodem górnej i dolnej partii ciała, przy jednocześnie ładnie zarysowanej talii. Warto, aby panie o tej figurze ją podkreślały. Można to zrobić nosząc paski lub ubrania zwężające się w talii. Klepsydra może sobie pozwolić na wiele krojów, jednak powinna unikać zaburzania proporcji, co ma miejsce np. podczas noszenia bluzek z dużymi poduszkami, falbankami, spodni o prostych nogawkach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas