Materiał Partnera Gdzie można kupić unikalną biżuterię?

Gdzie można kupić unikalną biżuterię?

W dzisiejszych czasach nie sztuka kupić biżuterię – tę można dostać w niemal każdej galerii handlowej, gdzie swoje stoisko ma niejeden jubiler. Rzecz w tym, że każda kobieta chce się poczuć wyjątkowo, a w momencie, gdy wszyscy kupują w tych samych salonach jubilerskich, trudno o oryginalność.

Gdzie zatem szukać biżuterii, która pozwoli kobiecie poczuć się wyjątkowo i oryginalnie na tle pozostałych pań podczas uroczystości rodzinnej, wykwintnej kolacji czy też ważnej konferencji? Podpowiadamy!

U babci w komódce

Choć brzmi to być może zabawnie, warto porozmawiać na temat biżuterii ze swoją babcią – lub mamą. Styl retro staje się coraz popularniejszy, natomiast misternie zdobione bransolety, broszki, kolczyki czy naszyjniki przechowywane przez starsze damy w rodzinie z pewnością mogą zyskać drugie (a może i trzecie?) życie – przy obecnej modzie z pewnością będzie to unikalna biżuteria. Warto porozmawiać w rodzinie o tym, jak się kiedyś stroiło – to nie tylko dobry pretekst do pożyczenia ozdób, ale też możliwość spędzenia czasu z bliskimi i odkrycia ciekawych historii rodzinnych z biżuterią w tle.

Wśród monet i talerzy

Innymi słowy – na targach staroci. Choć króluje tam zastawa stołowa oraz wszelkiej maści meble i numizmaty, bardzo często trafić można także na osoby, które sprzedają dawną biżuterię. Niekiedy artystyczna biżuteria z takiego targu czy bazarku wymaga odrobiny odświeżenia, ale jeśli się odpowiednio poszuka, można znaleźć także – nomen omen – perełki, które nie wymagają konserwacji, bo wyglądają jak nowe.

Warto także przetrzebić internetowe „stragany”, czyli portale z ogłoszeniami. Nierzadko po śmierci starszej osoby rodzina po prostu pozbywa się później jej rzeczy – i tak, obok meblościanek, znaleźć można także liczne ozdoby. Biżuteria nierzadko sprzedawana jest wręcz za bezcen, bo wystawcy bardziej zależy na pozbyciu się przedmiotów z domu, niż zarobieniu na nich nie wiadomo jakich pieniędzy. To dobry sposób, by znaleźć ciekawą biżuterię w niskiej cenie – trzeba jednak niestety poświęcić na to sporo godzin i może się okazać, że nie jest to aż tak opłacalne rozwiązanie, jeśli ktoś ceni swój czas.

Ręcznie robione cuda

Przede wszystkim jednak warto postawić na ozdoby wykonywane od lat przez domowe pracownie. Biżuteria autorska, jak ta oferowana przez Walo-Silver, cechuje się niesamowitą dbałością o szczegóły, starannością wykonania i dużą dozą artyzmu. Wybierając nową, wyprodukowaną w zaledwie jednym, unikalnym egzemplarzu ozdobę, z pewnością będziemy mogły wyróżnić się na tle innych kobiet.

Opracowanie:

Walo-Silver Bożena Kowalczyk-Walo

Warszawa , Szwankowskiego 7 lok. 63

Podziel się