Artykuł sponsorowany Fakty i mity dotyczące haftu komputerowego

Fakty i mity dotyczące haftu komputerowego

Haft większości z nas kojarzy się ze staromodnymi obrusami, firanami czy strojami ludowymi. Ta forma zdobienia tkanin niesie ze sobą jednak dużo więcej możliwości. Doskonałym dowodem na to jest nowoczesny haft komputerowy, który znajduje swoje szerokie zastosowanie m.in. w reklamie. Mitem jest również i to, że haft jest nietrwały i czasochłonny. Czym zatem realnie wyróżnia się haft komputerowy?


Cała prawda o hafcie komputerowym

Rozwój technologiczny obecny jest w każdej branży. Dotyczy on więc i metod zdobienia oraz oznaczania materiałów. Dziś ręczny haft z powodzeniem zastępuje haft komputerowy. Jednym słowem – technika ta została dostosowana na miarę potrzeb i czasów.

Jak wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z hafciarni BDS: Haft komputerowy powstaje w kilku etapach. Pierwszym z nich jest projekt, który musi zostać zapisany w formie pliku zawierającego grafikę wektorową. Jego wykonaniem może zająć się sam klient lub powierzyć to zadanie nam. W kolejnym kroku plik jest odczytywany przy użyciu komputera. Ten opracowuje plan realizacji projektu, uwzględniając właściwe prowadzenie igły w celu uzyskaniu oczekiwanego rezultatu. Następnym etapem jest już rozpoczęcie haftowania przez specjalnie w tym celu skonstruowane maszyny potocznie nazywane hafciarkami. Urządzenia te cechuje szybkość i niezwykła dokładność, dzięki którym w niedługim czasie nasz projekt może zostać zrealizowany z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Aby cały proces przebiegał bez zakłóceń, nad pracą maszyn czuwają nasi doświadczeni pracownicy.


Jak widać, haft nie musi być ani niemodny, ani czasochłonny. Nieprawdą jest również i to, że jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Współczesne hafciarnie wyposażają swoje pracownie w nowoczesne maszyny. A te haftują z taką dokładnością i skrupulatnością, z jaką my ludzie nie będziemy w stanie nigdy pracować.


Haft komputerowy jako uniwersalna metoda zdobienia

Jak już wyżej wspominaliśmy, haft komputerowy znajduje wiele zastosowań. Można wręcz powiedzieć, że stanowi on metodę, której wykorzystanie ogranicza tylko nasza kreatywność. Doskonale sprawdza się jako technika oznaczania odzieży i gadżetów reklamowych. Pozwala również na eleganckie zdobienie szczególnego rodzaju akcesoriów brandingowych, które pełnią funkcję upominków dla klientów i kontrahentów. Mowa tutaj o luksusowych szalach, ręcznikach czy szlafrokach.

Haft komputerowy to także świetna technika oznaczania tekstyliów i przedmiotów wchodzących w skład wyposażenia hoteli, restauracji i ośrodków spa. Wreszcie dobrze sprawdzi się jako metoda do personalizacji odzieży służbowej pracowników.

Na koniec warto dodać, że niemal każda tkanina poddaje się haftowi komputerowemu. W przypadku materiałów zaś, które nie mogą zostać w ten sposób oznaczone bądź miejsce, w którym planujemy zdobienie, jest trudno dostępne dla maszyny, istnieje praktyczne i estetyczne rozwiązanie w postaci naszywek. Emblematy tego rodzaju są wówczas przyszywane lub mocowane do tkaniny przy użyciu specjalnego mocnego kleju.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas