Materiał Partnera Dlaczego warto uszyć suknię na miarę?

Dlaczego warto uszyć suknię na miarę?

W ciągu roku trafia się mnóstwo okazji, by zaprezentować się w sukni wizytowej. Sprzyjają temu rodzinne uroczystości i imprezy firmowe. Wiele z nas decyduje się wówczas na maraton po sklepach w celu znalezienia odświętnego stroju. Często jednak wracamy z zakupów z niczym. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wizyta w zakładzie krawieckim i uszycie sukni na miarę.  Dlaczego?

Suknia idealna

Każda z nas charakteryzuje się inną budową ciała i typem urody. Światowe trendy od lat promują jeden typ kobiecej sylwetki, a producenci odzieży damskiej szyją ubrania zgodnie z nim. Dlatego też w sklepach znajdziemy wiele modeli sukien, które doskonale będą wyglądały na wysokich i szczupłych paniach, niekoniecznie jednak wpiszą się w potrzeby kobiet o innej figurze. Z kolei sklepy, które oferują odzież plus size mają bardzo okrojony- i często niemodny- asortyment. A przecież każda z nas zasługuje na to, by prezentować się atrakcyjnie, niezależnie od swojej fizjonomii. Dlatego warto postawić na dobrą krawcową. Prawdziwa specjalistka stworzy dla nas suknię wizytową, która nie tylko podkreśli naszą urodę, ale też pozwoli ukryć mankamenty sylwetki. Szycie na miarę pozwoli nam także wyróżnić się z tłumu, zyskujemy bowiem pewność, że żadna inna kobieta nie pojawi się w takiej samej kreacji. Jak twierdzi pani Joanna Kalarus, która od lat prowadzi swoją Pracownię Kroju i Szycia Moda i Styl- dzięki szyciu od podstaw, klientka od samego początku ma wpływ na końcowy  wygląd stroju. Ma to duże znaczenie szczególnie w przypadku trudnych sylwetek takich jak np. jabłko czy gruszka. Na etapie przymiarek można jeszcze nanieść stosowne zmiany. Przy zakupie gotowej sukni, musimy w pełni zaakceptować wizję producenta.

Wybór materiałów

Oprócz fasonu sukni, który dobierzemy z pomocą krawcowej, same decydujemy także o dodatkowych zdobieniach. Ze zbiorów profesjonalistki możemy wybrać materiał, który najbardziej nam się podoba. Możemy także zakupić go samodzielnie i zanieść do zakładu krawieckiego. Wszystko dobieramy zależnie od swoich indywidualnych preferencji. I to jest właśnie największa zaleta szycia sukni na miarę. Możemy w pełni wyrazić swój styl i zastosować rozwiązania, które ciężko znaleźć w sklepach odzieżowych. Nie musimy godzić się na żadne kompromisy. Dodatkowo zrealizowanie tej usługi u krawcowej pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niektóre marki bardzo wysoko cenią swoje produkty, mimo skromnych fasonów. Szycie na miarę jest nie tylko tańsze, ale i bardziej kreatywne. A stworzona w ten sposób suknia wizytowa posłuży nam jeszcze na wiele okazji.

Opracowanie:

Pracownia Kroju i Szycia Moda & Styl Joanna Kalarus

Legnica , Lwowska 2 lok. 10

  • tel. 518 327 368

Podziel się