Materiał Partnera Czy zegarek jako prezent to dobry pomysł

Czy zegarek jako prezent to dobry pomysł

Elegancki zegarek to prezent dobry na każdą okazję. Dlaczego? Ponieważ jest to upominek wyszukany i wyjątkowy. Mężczyźni cenią go za walory praktyczne i ciekawe funkcje, a kobiety traktują jako ozdobę albo cenną biżuterie.

Ludzie przesądni powiedzą, że ofiarowanie zegarka to zły omen, bo jak głosi przesąd, podarowanie go bliskiej osobie oznacza koniec związku. Współcześnie znacznie mniej polegamy na zabobonach, a bardziej na rzeczywistości, dlatego zegarki ofiarujemy chętnie nie tylko przyjaciołom i dzieciom, ale także naszym partnerom. Zegarek jest uznawany za świetny upominek nie tylko dlatego, że jest elegancki, ale także ze względu na fakt, że jest to piękna pamiątka na całe życie, szczególnie jeśli ofiarujemy zegarek wysokiej klasy, który będzie sprawnie działał oraz cieszył oko przez długie lata.

 Kto najbardziej ucieszy się z zegarka?

Mówiąc szczerze lista osób, które ucieszą się z takiego podarunku jest długa. Oczywiście na pierwszym miejscu należy wymienić dzieci idące do komunii, które w szkole prześcigają się w chwaleniu się swoimi nowymi „bajeranckimi” zegarkami od chrzestnych. Jednak tak naprawdę dobry zegarek ucieszy każdego, pod warunkiem, że będzie pasował do charakteru obdarowanego i jego gustu.

Elegancki dżentelmen na pewno doceni ekskluzywny zegarek, w stylu klasycznym, a zabiegany biznesmen zegarek dobrej marki z wieloma funkcjami, który będzie połączeniem modeli klasycznych i sportowych. Jeżeli chcesz kupić zegarek kobiecie, pamiętaj że musi być przede wszystkim ładny i pasować do jej gustu. Dla Pań funkcje zegarka mają znaczenie drugorzędne.

- Wybierając zegarek na prezent pamiętajmy, że warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj zegarka i cenę, ale także typowo techniczne parametry. Większość zegarków z niskiej i średniej półki centowej to zegarki kwarcowe, czyli zasilane baterią. Na rynku są też nakręcane zegarki mechaniczne, a także zegarki automatyczne i na baterie solarną. Modele mechaniczne i automatyczne wiążą się jednak ze sporym wydatkiem, przekraczającym nawet tysiąc złotych – wyjaśnia pracownik sklepu ZEGARKI-JAPOŃSKIE.pl

Zegarek dobry na każdą okazję

Kupienie zegarka na prezent to pomysł dobry na każdą okazje. To upominek ponadczasowy, który jest idealny na święta, urodziny i wiele innych okazji. Pamiętajmy, że kupując zegarek warto decydować się na sprawdzone marki, ponieważ „anonimowi” producenci często oferują modele, które szybko się psują i są wykonane z kiepskich materiałów. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się zegarki japońskie i szwajcarskie, do znanych i cenionych marek należą m.in. zegarki Citizen, Pulsar czy Seiko.

Podziel się