Materiał Partnera Charakterystyka dzianin welurowych

Charakterystyka dzianin welurowych

Dzianina welurowa cieszy się od lat ogromnym powodzeniem. Nic dziwnego – jest miękka, przyjemna w dotyku i puszysta. Jej niewątpliwym atutem jest także atrakcyjny wygląd, który doceniają kobiety na całym świecie. Z weluru powstaje nie tylko odzież, ale także zabawki, domowe obuwie oraz galanteria samochodowa. Poznaj właściwości tego niezwykłego materiału i dowiedz się, dlaczego warto po niego sięgać.


Welur tworzony jest z miękkiej przędzy runowej, która wyróżnia się doskonałymi walorami użytkowymi. Ponieważ tkanina prezentuje się elegancko, przez długi czas uważana była za materiał niezwykle luksusowy. Obecnie welur jest chętnie stosowany w różnych gałęziach przemysłu od branży przemysłowej po wnętrzarską.

Zastosowanie weluru

Welur jest przyjemny dla ciała, miękki i delikatny. Nic dziwnego, że moda na niego stale powraca i w sklepach odzieżowych możemy znaleźć zarówno sukienki, jak i bluzki z weluru. Z tkaniny powstają także wygodne dresy i komfortowe, ciepłe, domowe kapcie. Jednak na tym nie kończą się zastosowania weluru, który jest szczególnie popularny jako tkanina obiciowa. Zawdzięcza to zarówno swojemu eleganckiemu wyglądowi, jak i wysokiej wytrzymałości. Welur jest więc chętnie wykorzystywany zarówno do tapicerowania mebli, jak i do produkcji tapicerek samochodowych. Ten wyjątkowy materiał prezentuje się ekskluzywnie i bez wątpienia każdemu wnętrzu dodaje charakteru i przytulności. Świetnie sprawdza się także przy tworzeniu dziecięcych zabawek ze względu na swoje właściwości – miękkość i puszystość. Gdzie szukać tkanin welurowych najwyższej jakości? U sprawdzonego i cenionego w branży producenta dzianin jak Luxpol-Bis w Stargardzie Szczecińskim.

Najważniejsze zalety weluru

Tkaniny welurowe są przede wszystkim niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Z pewnością ich ogromną zaletą są także walory wizualne, gdyż welur prezentuje się elegancko, ekskluzywnie i przypomina aksamit. Co więcej – jest to materiał solidny i trwały, dzięki czemu możemy go z powodzeniem stosować do tapicerowania mebli.

Biorąc pod uwagę wszystkie atuty niezwykłego materiału, jakim jest welur, nie dziwi fakt, że cieszy się on niesłabnącą popularnością od lat w wielu gałęziach przemysłu. Po dzianiny welurowe sięgamy nie tylko w przypadku produkcji ubrań, ale także dziecięcych zabawek i tapicerek samochodowych. Z powodzeniem wykorzystujemy także jego potencjał, przy tworzeniu dekoracyjnych obić.

Podziel się