Artykuł sponsorowany Zespół muzyczny na wesele – nie kupuj kota w worku

Zespół muzyczny na wesele – nie kupuj kota w worku

Dzień ślubu to i przyjęcie weselne, to wydarzenie najważniejsze dla każdej pary narzeczeńskiej i ich rodzin. Od przebiegu całości uroczystości zaślubin i zabawy weselnej zależeć będzie zadowolenie gości weselnych oraz pozytywne wspomnienia, do których przy każdej rocznicy ślubu będzie się chętnie wracało myślami. Aby wesele przebiegało bez zakłóceń, ważna jest oprawa muzyczna wesela. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę przy wyborze zespołu muzycznego na wesele?

Zespół muzyczny dobrze jest zacząć wybierać z dużym wyprzedzeniem. Warto wcześniej zrobić rozpoznanie wśród znajomych, przejrzeć kopalnię pomysłów w internecie. W dzisiejszych czasach dostęp do mediów popularyzacja portali społecznościowych, powodują, że firmy muzyczne często publikują, udostępnione przez klientów, fragmenty nagrań z ich udziałem, celem budowania własnego dossier.

Portfolio jest podstawą egzystencji muzyka.

Należy wybrać taki zespół muzyczny, który ma porządną historię i może pochwalić się obsługą muzyczną wesel. Jest to bardzo ważne, gdyż obsługa muzyczna wesel różni się od chociażby obsługi imprez masowych czy dyskotek. Dobrą zabawę i zadowolenie gości spełni jedynie doświadczona ekipa muzyków jak, chociażby zespół Xstee Music Evenet Dawid Maczurek. Dobry zespół muzyczny, idealny na wesele musi spełniać kilka kryteriów. Powinien cechować się:

  • doświadczeniem
  • profesjonalnym sprzętem gwarantującą najwyższą jakość dźwięku
  • nagłośnieniem
  • wysokimi umiejętności zespołu – wyczuciem gustu weselników
  • świetnym kontaktem z publicznością
  • umiejętnościami wodzirejskimi – prowadzenie imprezy.

Nim się zdecydujesz na zespół, poproś o próbki

Idealnie jest, gdy jest możliwość wcześniejszego zaaranżowania spotkania Pary Młodej i muzyków. Jednak ze względu na siedzibę interesującego nas zespołu, nie zawsze jest to możliwe. Wtedy warto poprosić o przesłanie próbek nagrań, nie tylko, jeśli chodzi o wokal, muzykę, ale również próbki umiejętności konferansjerskich. Szanujący się muzyk nie będzie robił z tym problemu. Nie ma nic gorszego dla rodziców państwa młodych i samych ślubujących jak niepewność.

Aby wszystko przebiegało bez zakłóceń, warto w umowie zlecenia obsługi wesela zawrzeć przykładowy harmonogram, przebieg imprezy. To, jak będzie przebiegała impreza, zawsze zależy od zaangażowania weselników i kontaktu zespołu z nimi, ale stałe punkty zabawy weselnej, jak oczepiny, podziękowania dla rodziców, czy pierwszy taniec powinny być uzgodnione wcześniej.

Dodatkowymi obszarami, jakimi warto zająć się przy wyborze zespołu muzycznego na wesele, jest sprawdzenie umiejętności dostosowania muzyki do oczekiwań weselników, gotowość do zmiany ustalonego scenariusza nie tylko na życzenie Państwa Młodych. Ważne też jest, aby muzycy byli kulturalni, punktualni i elegancko, stosownie do okoliczności ubrani.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas