Materiał Partnera Tania książka. Jak kupować książki w atrakcyjnych cenach?

Tania książka. Jak kupować książki w atrakcyjnych cenach?

W erze wszechobecnej technologii wcale nie zapomnieliśmy o czytaniu. Książki w dalszym ciągu cieszą się ogromną popularnością, a przez niektóre osoby są ,,pochłaniane” w dziesiątkach egzemplarzy rocznie. Miłośnicy czytania od lat szukają sposobów na kupowanie swoich ulubionych pozycji w atrakcyjniejszych cenach. Gdzie można dostać książki już za kilkanaście złotych za sztukę?

Książki w niskich cenach

Standardowa cena książki to około 50-60 zł, jednak wszystko zależy od jej popularności, grubości czy wydania. Stosując odpowiednie sposoby, można zdobyć swoje ulubione pozycje w cenie nawet kilka razy niższej. Jak to zrobić?

Warto pamiętać o tym, że książki w twardej okładce są zwykle droższe od tych w miękkiej. Różnica ta wynosi kilka złotych, ale dla niektórych osób może mieć to duże znaczenie. Atrakcyjne ceny pojawiają się w także w przypadku kompletów wielu tytułów sprzedawanych razem. Kupno osobnych książek wymaga zainwestowania większej sumy pieniędzy, dlatego w sytuacji, gdy wiesz, że przeczytasz całą serię, warto zdecydować się na pakiet.

W księgarniach internetowych, bardzo często można trafić na promocje, które pozwalają na zakupienie konkretnych pozycji w dużo niższych cenach. W podobnych miejscach  pojawiają się również zakładki z tanimi książkami, czasami kosztującymi zaledwie kilkanaście złotych. Korzystając z promocji, pakietów i specjalnych ofert, bez problemu zaoszczędzisz pokaźną sumę.

Czasami księgarnie internetowe udostępniają również kody rabatowe lub organizują darmową wysyłkę po przekroczeniu określonej sumy. Jest to doskonały sposób na oszczędzenie nawet kilkudziesięciu złotych podczas jednych zakupów. Jeśli decydujesz się na nabywanie książek online, warto pamiętać o tym, że po dodaniu kosztów dostawy cena może przestać być atrakcyjna. Z tego powodu warto zapisywać wybrane tytuły i kupować po kilka egzemplarzy jednocześnie.

Książki z drugiej ręki

Niektórym osobom nie zależy na tym, by ich lektura była nowa. Tanie książki można znaleźć również na aukcjach i specjalnych targach, gdzie często pojawiają się także używane egzemplarze. W ten sposób zdobędziesz wybrane tytuły w cenie nawet kilku złotych, jednak warto pamiętać, że jeżeli zależy Ci na konkretnym tytule, jego znalezienie wśród książek z drugiej ręki może okazać się niezwykle trudne.

Czasami dobrym pomysłem jest również zrzucenie się na nową książkę, a po przeczytaniu przez wszystkie osoby odsprzedanie dalej. Jest to ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na zapoznanie się z lekturą, inwestując jedynie kilka złotych. Jeśli nie zależy Ci na tym, by posiadać własny egzemplarz, taka opcja bez wątpienia trafi w Twoje gusta.

Podziel się