Materiał Partnera Malowanie piaskiem

Malowanie piaskiem

Kreatywność to proces, który niesie z sobą nowe pomysły, idee, koncepcje. Pozwala na uzyskanie oryginalnych rozwiązań, mających zastosowanie w życiu osobistym i zawodowym. Kreatywność powinna być rozwijana od najmłodszych lat. Wiele zależy tu od rodziców oraz od narzędzi, jakie zastosują, by obudzić w swoim dziecku potencjał twórczy i pasję do poznawania świata. Jednym z takich pomocnych instrumentów  jest malowanie piaskiem.

Tektura i piasek w kilku kolorach, którym posypuje się wyznaczone miejsce na tejże tekturze. Może mieć ono różne kształty, na powierzchni których znajduje się klej, dzięki któremu różnobarwne piaskowe ziarenka dobrze się trzymają. Takie zestawy do kreatywnej zabawy oferuje firma Wena. Produkowane przez nią obrazki piaskowe, jak też zabawki z filcu oraz przeznaczone do samodzielnego składania przedmioty ze sklejki rozwijają wyobraźnię u dzieci, wpływają na ich zmysł artystyczny, ale przede wszystkim zachęcają dzieci do samodzielnej pracy. To doskonałe materiały dydaktyczne do wykorzystania wśród przedszkolaków i uczniów młodszych klas.

Jak wykonać piaskowe obrazki?

Obrazki piaskowe produkowane przez Wenę zostały stworzone z myślą o dzieciach. Wykonuje się je sypiąc piasek na specjalnie przygotowane tekturki. Zazwyczaj mają one wymiar A5. Szablon składa się z części z naklejkami, które kolejno się odkleja i posypuje dowolnym kolorem piasku. Można je wykonać zgodnie z instrukcją, ale nie jest to konieczne. Wystarczy czysta kartka papieru, na której można na rysować dowolny kształt, posmarować go klejem i obsypać kolorowymi drobinkami. Tak wykonana przez twoje dziecko praca  plastyczna jest świetnym prezentem, a także ozdobą ścian.

Co daje malowanie piaskiem?

Malowanie piaskiem to zajęcie idealne dla dzieci w wieku od trzech lat. Pobudza wyobraźnię i koordynację ruchową. To zajęcie, które rozwija kreatywność oraz uczy nieszablonowego zastosowania kolorów. Jest świetną zabawą dla całej rodziny. Poza tym z piaskowych obrazków można korzystać nie tylko w domu. Są wzbogaceniem zajęć plastycznych w przedszkolu, w szkole, w sali zabaw czy na zajęciach socjoterapeutycznych.  Taka forma zabawy piaskiem daje dziecku wiele satysfakcji. Skończona praca jest niepowtarzalnym dziełem sztuki, w które twoja pociecha włożyła serce, czas i sporo pracy. Doceń jej starania. To bardzo ważne, gdyż buduje w dziecku poczucie własnej wartości i pewności siebie. Jednocześnie utwierdza dziecko w przekonaniu, że to co robi, jest dla ciebie ważne. A kto wie, może twój maluch wyrośnie na światowej sławy artystę.

Opracowanie:

Wena s.c.

Cisy 34

Podziel się