Artykuł sponsorowany Książki o pandemii warte przeczytania

Książki o pandemii warte przeczytania

Pandemia COVID-19, choroby zakaźnej wywoływanej przez koronawirusa, zdominowała życie niemal całego globu w ciągu ostatnich dwóch lat, wpływając na wiele aspektów funkcjonowania zwykłych ludzi, całych społeczności i państw. Jej skutki będziemy odczuwać jeszcze długo, i to nie tylko w wymiarze zdrowotnym, ale i gospodarczym oraz politycznym. By lepiej zrozumieć te mechanizmy, warto sięgnąć po interesujące publikacje. 

Wpływ pandemii COVID-19 na rynek książki 

Znaczące wydarzenie, jakim była i jest pandemia, nie mogło pozostać bez wpływu na rynek książki. Niemal natychmiast zaczęły pojawiać się publikacje dotyczące rozmaitych kwestii związanych z koronawirusem i wywoływaną przez niego chorobą – od analiz samego schorzenia i metod profilaktyki czy leczenia, przez refleksje nad życiem społecznym i politycznym w nowej rzeczywistości, po powieści i wspomnienia wykorzystujące temat epidemii, lockdownu czy izolacji. Co ciekawe, gwałtownie wzrosło również zainteresowanie klasyką literatury poruszającą temat epidemii, czego sztandarowym przykładem jest Dżuma Alberta Camusa, której sprzedaż wzrosła w Polsce pięciokrotnie.

Książki stanowiące wnikliwą analizę pandemii pozwalają lepiej zrozumieć sytuację, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, i poznać jej przyczyny, przebieg oraz długofalowe skutki. Nic więc dziwnego, że publikacje dotyczące COVID-19 i wszystkiego, co wydarzyło się w związku z tym w ostatnich latach cieszą się obecnie dużą popularnością i są bardzo chętnie czytane – mówi nam pracownik internetowej księgarni patriotycznej CapitalBook.

Interesujące i niepoprawne politycznie książki o COVID-19 

Po jakie książki dotyczące pandemii warto sięgnąć? Miłośników literatury pięknej zainteresują powieści i opowiadania nawiązujące do tego tematu lub osadzone w pandemicznych realiach, a osoby zatroskane o swoje zdrowie chętnie dowiedzą się, jak o nie zadbać z książek takich jak kompleksowy poradnik dla ozdrowieńców Jak odzyskać zdrowie po COVID-19 Zbigniewa T. Nowaka. 

Fani publicystyki wybiorą natomiast literaturę faktu, w tym również niepoprawne politycznie książki o COVID-19, odsłaniające tajemnice epidemii i piętnujące kontrowersyjne posunięcia polityków, a nawet krytykujące lekarzy i naukowców czy podważające istnienie pandemii. Wśród tego rodzaju literatury można wymienić następujące tytuły:

  • Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy wydana przez Fundację Osuchowa;
  • COVID-19. Globalna mistyfikacja Józefa Białka;
  • COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny Pawła Skuteckiego i Karola Kwiatkowskiego;
  • Pandemia kłamstw. Szokująca prawda o skorumpowanym świecie nauki i epidemiach, których mogliśmy uniknąć Judy Mikovits i Kenta Heckenlively'ego;
  • Pandemia COVID-19 Danuty Mikołajewskiej.

To tylko niektóre pozycje spoza mainstreamu – niezależnie od własnych przekonań warto po nie sięgnąć, by spojrzeć na pandemię z innej perspektywy i wyrobić sobie własną opinię na jej temat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas