Materiał Partnera Jak wybrać zespół weselny, aby zapewnić dobrą zabawę?

Jak wybrać zespół weselny, aby zapewnić dobrą zabawę?

Muzyka tworzy tło do wielu wydarzeń, jest również niezbędnym elementem udanej zabawy weselnej. Dobry zespół weselny porwie gości do tańca, stworzy pozytywną atmosferę i zachęci gości do zabaw. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich osób, które nie tylko mają dobry warsztat wokalny i instrumentalny, ale i znakomicie czują się w weselnych klimatach. Jak wybrać taki zespół? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Postaw na doświadczenie

Z doświadczonym zespołem, takim jak Zespół muzyczny i Dj Marynowsky Live Act, współpraca powinna pójść gładko. Doświadczony zespół weselny lub dj, wie, że nie może się ograniczyć tylko do zaprezentowania utworów. Rozruszanie gości, namawianie ich do wznoszenia toastów, zaproszenie młodej pary do pierwszego tańca to także obowiązki zespołu. Muzycy i wokaliści z doświadczeniem mają już dużą wprawę w tego typu weselnych obowiązkach.

Nie kieruj się tylko ceną

Wesele to ogromny wydatek. Zrozumiałe jest, że jako młoda para będziecie chcieli przycinać koszty tam, gdzie się da. Jednak w przypadku zespołu weselnego, który życzy sobie niewielkie wynagrodzenie, trudno będzie wymagać profesjonalizmu. Różnica kilkuset złotych jest niewielką kwotą w porównaniu do ogólnych wydatków, a może być kluczowa w jakości, jaką prezentuje zespół. Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, warto więc zadbać o jego dobrą atmosferę również od strony muzycznej.

Muzyka weselna

Przed przystąpieniem do poszukiwań odpowiedniego zespołu, powinniście określić, jaki rodzaj muzyki chcielibyście usłyszeć podczas przyjęcia. Wasze preferencje będą drogowskazem do szukania zespołu - niektóre są już sprofilowane na wybrane style muzyczne. Oczywiście, na pewno znajdą się też takie, które zagrają utwory, jakie sobie zażyczycie, lepiej jednak mieć pewność, że osoby, które wybierzecie, będą biegłe i doświadczone w tym, co robią.

Próbki utworów na stronie

Obecnie wiele zespołów posiada swoje strony internetowe, a na nich próbki nagrań. Dzięki temu już bez wychodzenia z domu można w pewnym stopniu zapoznać się z możliwościami danej firmy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli już macie wybrany zespół na wesele, należy ustalić jeszcze kilka kwestii, które mogą się okazać bardzo istotne w trakcie przyjęcia:

  • Spiszcie umowę. Dobry zespół nie powinien mieć z tym problemu, ponieważ umowa zabezpiecza interesy obu stron.
  • Ustalcie kwestię alkoholu. Jeśli dopuszczacie picie alkoholu przez muzyków, ustalcie w jakiej to może być ilości. Jeśli nie życzycie sobie żadnego alkoholu, to też macie do tego prawo.
  • Omówcie stroje jakie mogą lub powinni założyć członkowie zespołu.
  • Ustalcie, ile będą trwały przerwy, a ile bloki muzyczne.

Opracowanie:

Podziel się